Rekordmanka Guinnessové knihy nejdelší cop ostříhala: Důvod vyvolává slzy u všech, kdo za dívkou sledoval

Nilasha Patel, indiánka, se do stala známou, když jí dorostly nejdelší vlasy mezi teenagery. Tuto skutečnost zaznamenali zástupci Guinnessovy knihy rekordů. Nyní o dívce začali znovu mluvit, protože přišla o svůj známý účes – důvod překvapil každého, kdo za dívkou sleduje.

Nilashi Patel/Zdroj: instagram

V Indii byla Nilashi Patel nazývána „živá Rapúnzel“, protože si vlasy nestříhala od šesti let a nechala si vypěstovat cop dlouhý téměř dva metry. V roce 2017 vytvořila svůj první rekord. Poté se indiánka dostala do Guinnessovy knihy ještě dvakrát a pokaždé zlepšila svůj výsledek.

Rozhodnutí rekordmanky ostříhat si cop bylo pro její fanoušky úplným překvapením. Poté, co se uživatelé dozvěděli, proč jsou takové drastické změny, byly dojaty k slzám. Ukázalo se, že 18letá indiánka se rozhodla věnovat cop dětem s rakovinou, které kvůli chemoterapii ztratily vlasy.

Je pravda, že rodina Nilashu nepodporovala. Matka přesvědčila Nilashi, aby věnovala své vlasy do Muzea zázraků mistra Ripleye v New Yorku, které obsahuje velmi neobvyklé exponáty. A aby pomohla dětem, máma darovala své vlastní vlasy na paruky.

Nilashi neopustila myšlenku charity. Část přijmu z prodeje své přírodní vlasové kosmetiky věnuje na pomoc nadacím.

Kratké vlasy Nilashi se opravdu líbí. Samozřejmě to chvíli trvá, než si zvykne na nový vzhled, ale nelituje svého rozhodnutí. „Jsem ohromená hrdostí, že se můj cop stane součástí expozice muzea. Doufám, že návštěvníky překvapí a inspiruje,“ říká Nilashi.

Je již známo, že po New Yorku se rekordní exponát přesune do muzea v Los Angeles a poté zaujme své trvalé místo v Guinnessově muzeu rekordů.

ČTĚTE TAKÉ: HEREC SE CELÝ ŽIVOT NESTŘÍHAL, ALE NEVYPADÁ TAK, JAK OČEKÁVÁTE: JEHO VLASY ZLOMILY POHÁDKU O RAPÚNZEL

PSALI JSME: JAK VYPADÁ MODERNÍ RAPUNZEL, KTERÁ SI NESTŘÍHALA VLASY UŽ 15 LET

Share