Roman Prymula promluvil, kdy obyvatele České republiky mohou sundat roušky: „Vývoj epidemie vidím zatím velmi příznivě“

V neděli 6. června se nakazilo koronavirem jen 90 lidi. Naposledy stejný počet nakažených byl 13. července loni. Známý epidemiolog Roman Prymula portálu ŽivotvČesku řekl, jak ve dnešní době vidi vývoj epidemii covidu.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

“Vývoj epidemie vidím zatím velmi příznivě,” prozradil Prymula. Epidemiolog je ale jistý, tmě největšími riziky ve dnešní době jsou školy, které se znovu otevřely.

Velké množství žáků se před pár dni nakazilo, což znamená, že koronavirus ještě nezmizel. Prymula je jistý, že v některých oblastech České republiky, ve kterých počet denně nakažených je minimální, žáci už v nejbližší době nebudou muset mít roušky během výuky.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Podle Prymuly, situace ve dnešní době je příznivá jen kvůli tomu, že velké množství obyvatel ČR je naočkováno, kvůli čemuž se nákaza nešíří moc rychle. Podle jehož slov, populace v ČR je ve dnešní době více imunní.

Prymula ale je jistý, že koronavirus nikdy z Česka nezmizí, a nejvíc se bude šířit během podzimu a zimy. Podle jehož slov, během letního období počet nakažených koronavirem bude vždy nižší.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PRYMULA ŘEKL, JAKÉ RIZIKO HROZÍ BĚHEM SEZÓNY DOVOLENÝCH: EPIDEMIOLOG ZDŮRAZNIL, ŽE OČKOVÁNÍ NECHRÁNÍ NA STO PROCENT

PŘIPOMINAME: “MŮŽE TO BÝT ODRAZ TOHO, JAK SE MASIVNĚ ROZVOLNILO”: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL, PROČ SE VE ČTVRTEK ZVÝŠIL POČET NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share