“Může to být odraz toho, jak se masivně rozvolnilo”: Roman Prymula promluvil, proč se ve čtvrtek zvýšil počet nakažených koronavirem

Počet nakažených koronavirem během čtvrtka stoupl o 75. Přibylo až 430 případů, ale ve středu bylo jen 348 nakažených. Podle epidemiologa Romana Prymuly stalo se to kvůli velkému rozvolnění opatření, které proběhlo v pondělí 31. května.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

“Může to být odraz toho, jak se masivně rozvolnilo,” řekl Prymula portálu ŽivotvČesku. Podle jehož slov, první zvýšení počtu nakažených nic neznamená, ale kdyby nákaza se začala šířit dál, tak by to mohlo znamenat, že covid nabírá nové síly.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Prymula je jistý, že během dalšího týdnu se ukáže, jak se bude šířit nemoc. Kdyby nemoc se znovu začala rychle šířit, tak by v Česku vláda by musela znovu zavést opatření proti koronaviru.

Prymula řekl, že nejrizikovějšími místy jsou stravovací zařízení, protože tam návštěvníci během stravování nemají respirátory a také kontakt mezi lidmi je užší, kvůli čemuž se nemoc může šířit rychleji.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „LIŠÍ SE OD OSTATNÍCH“: RUSKO UVEDLO, ŽE VYVINULO VAKCÍNU, KTERÁ MŮŽE POSKYTNOUT OCHRANU PROTI JAKÝMKOLI VARIANTÁM KORONAVIRU

PŘIPOMINAME: ITÁLIE ZAČALA S OČKOVÁNÍM DĚTÍ PROTI KORONAVIRU: ODBORNÍCI VYZÝVAJÍ, ABY NESPĚCHALI

Share