Roman Prymula promluvil, kdy obyvatele Česka budou moct sundat roušky: “Ta opatření můžeme zrušit za předpokladu vyšší proočkovanosti”

Už více než 1,5 roků obyvatele České republiky dodržují opatření proti koronaviru, a jedno z nich všichni nemají rádi nejvíc. Je to nošení roušek a respirátoru, které podle epidemiologa Romana Prymuly bude možné v nejbližší době zrušit.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Roman portálu ŽivotvČesku prozradil, že hlavním důvodem pro zrušení nošení roušek bude očkováni. “Ta opatření můžeme zrušit za předpokladu vyšší proočkovanosti,” řekl Prymula.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Podle jehož slov, v Česku se musí naočkovat aspoň 75 procent obyvatelstva, a když toto číslo očkovaných bude dosaženo, vláda začne rozvolňovat opatření proti koronaviru.

Prymula řekl, že je jistý, že takový počet naočkovaných může být i během podzimu. Roman také řekl, že ale kvůli mutacím koronaviru, zrušení nošení roušek se může odkládat.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: VAKCINOLOGOVÉ ZMĚNILI NÁZOR NA OČKOVÁNÍ TĚHOTNÝCH ŽEN, TEĎ JE TO DOPORUČENÉ: JAK VYSVĚTLILI TAKOVOU ZMĚNU

PŘIPOMÍNÁME: PREZIDENT ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY MÁ OBAVY O SENIORY, KTEŘÍ SE NENECHALI NAOČKOVAT: „BĚŽTE SE NAOČKOVAT DŘÍVE, NEŽ SI VÁS COVID NAJDE,“ UVEDL KUBEK

Share