Prezident České lékařské komory má obavy o seniory, kteří se nenechali naočkovat: „Běžte se naočkovat dříve, než si vás covid najde,“ uvedl Kubek

Mnozí odborníci nyní očekávají, že na podzim přijde nová vlna koronaviru. Prezident České lékařské komory Milan Kubek uvedl, že počet závažných případů bude záviset na tom, kolik lidí nad 60 let dostane vakcínu. Mluvil především o těch, kteří dosud nebyli očkováni. Podle něj právě neočkovaní lidé mohou zemřít. Uvedl to v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Píše o tom server Novinky.cz.

Milan Kubek připomněl, že mezi lidmi staršími 60 let nebylo naočkováno asi 530 000 lidí a to je velmi důležité. Tito lidé patří do rizikové skupiny a koronavirus pro ně může přinést těžké následky.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle něj právě to, jak koronavirus postihne tuto skupinu lidí, ovlivní počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích a počet závažných případů.

Hovořil také o tom, že ani lidé, kteří byli očkováni, nejsou stoprocentně chráněni, nicméně vakcína eliminuje závažné následky nákazy.

Senior / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle jeho názoru, když začne nová vlna epidemie v naší zemi, pak předevšim budou umírat ti lidé, kteří vakcínu nedostali. Oslovil také ty lidi z těch 530 tisíc neočkovaných starších 60 let.

„Běžte se naočkovat dříve, než si vás covid najde,“ požádal je Milan Kubek.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle údajů ministerstva zdravotnictví už téměř 5 milionů a 778 tisíc lidí v Česku má dokončené očkování.V ČR žije asi 10,7 milionu lidí, to znamená, že počet plně očkovaných obyvatel je již téměř 54 procent.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK BUDE V ÚTERÝ VYPOVÍDAT NA POLICII: MINISTR VNITRA PROZRADIL, Z JAKÉHO DŮVODU BUDE NUCEN TAM JÍT

PŘIPOMÍNÁME: “PRO MĚ BYLA V ŽIVOTĚ RODINA VŽDYCKY NA PRVNÍM MÍSTĚ”: PATRICIE PAGÁČOVÁ PROMLUVILA, JAK SE ZMĚNIL JEJÍ ŽIVOT PO NAROZENÍ DCERKY

Share