Jan Hamáček bude v úterý vypovídat na policii: ministr vnitra prozradil, z jakého důvodu bude nucen tam jít

Šéf resortu vnitra Jan Hamáček bude muset v úterý vypovídat na policii ohledně své neuskutečněné cesty do Moskvy a všeho kolem. Do Ruska tehdy neletěl kvůli novým údajům o explozích ve muničních skladech ve Vrběticích v roce 2014. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.

Podle Jana Hamáčka bude v úterý vypovídat na policii a hodlá říct pravdu, jak to bylo. Dodal, že nešlo o žádný trestný čin.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Tento případ vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Vše začalo už v dubnu a mělo by to skončit do šesti měsíců, alespoň tak řekl ředitel NCOZ Jiří Mazánek.

Důvodem vyšetřování se staly informace, které zveřejnil portál Seznam Zprávy.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle těchto informací chtěl ministr vnitra letět do Ruska údajně proto, aby vyměnil informace o vyšetřování kauzy Vrbětice za vakcínu proti koronaviru.

Krátce před plánovanou cestou šéfa vnitra do Moskvy vystoupili na brífinku předseda vlády Andrej Babiš a Jan Hamáček a uvedli, že za výbuchy ve Verberticích v roce 2014 mohou agenti ruské služby GRU.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra opakovaně odmítl informaci, že by mohl vyměnit informace o vyšetřování za ruskou vakcínu. Na portál Seznam Zprávy také podal žalobu.

PSALI JSME: „VSADIL BYCH SI NA TO“: JAN HAMÁČEK VYJÁDŘIL SVŮJ NÁZOR, KTERÉ STRANY BY MOHLY SESTAVIT VLÁDU PO VOLBÁCH DO SNĚMOVNY

PŘIPOMÍNÁME: “JEŠTĚ NEMÁME ZDALEKA HOTOVO, ALE JE TU NÁDHERNĚ”: MATĚJ RUPPERT SE POCHLUBIL SVOU LUXUSNÍ CHALUPOU

Share