Roman Prymula přiznal, že by se na ministerstvo vrátit nechtěl: podle něj je nyní post ministra zdravotnictví něco jako trest pro člověka, který ho zastává

Exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula uvedl, že by se nechtěl na ministerstvo vrátit. Komentoval také zvěsti, že by údajně měl rezignovat současný ministr zdravotnictví Jan Blatný. Podle jeho názoru je nyní tato funkce spíše trestem a je nepravděpodobné, že by někdo chtěl tento post obsadit. Dodal také, že je špatné, že nyní někteří odborníci ministerstvo opouštějí. Píše o tom CNN Prima News.

Během vysílání v České televizi o víkendu zazněly informace, že ministr zdravotnictví Jan Blatný by mohl rezignovat.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle jejich informací by novým výkonným ministrem mohl být opět bývalý šéf resortu zdravotnictví Roman Prymula. Premiér Andrej Babiš a exministr Roman Prymula však tuto informaci popřeli.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Epidemiolog vysvětlil, že zůstává poměrně klidný, protože pověsti jsou nejčastěji nepravdivé. Podle něj nyní s největší pravděpodobností neexistuje takový člověk, který by chtěl obsadit post ministra zdravotnictví.

„To je spíše pozice za trest, než že by se tam někdo hnal kvůli nějakým prebendám, to určitě ne,“ řekl Roman Prymula.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Uvedl také, že by se nechtěl vrátit k práci na ministerstvu. Alespoň by to nechtěl dělat dobrovolně. Vysvětlil, že je to nepříjemné i z toho pohledu, že přijatá opatření se mnohým lidem nelíbí a přicházejí protestovat pod dům úředníka.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Nelíbí se mu ale ani to, že ministerstvo opouští různí odborníci. Například minulý týden opustili své funkce koordinátor očkování Zdeněk Blahuta a náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo.

Vysvětlil, že by nebyl problém nahradit nějakou politickou pozici, ale jednoznačně velkým problémem je výměna odborníka.

PSALI JSME: JAKUB VÁGNER MUSEL DO NEMOCNICE KVŮLI NÁKAZE, KTEROU SI PŘIVEZL Z AFRIKY: JEHO STAV JE VÁŽNÝ

PŘIPOMÍNÁME: PÁR SE ZA TŘI ROKY ŠESTKRÁT STAL RODIČI, ALE NA NOVÝ ULTRAZVUK NEBYL PŘIPRAVEN: ZE SNÍMKU NA NĚ KOUKAL REKORD

Share