Robert Plaga prozradil, kdy se žáci budou moci vrátit do lavic: nyní se aktivně diskutuje o tématu testování ve školách

Ke všeobecnému otevření škol dojde s největší pravděpodobností někdy na jaře. Asi se tak stane někdy po Velikonocích. Část žáků a studentů se možná vrátí do škol na konci února. Pravděpodobně první půjdou do offline výuky maturanti a žáci, kteří budou muset absolvovat závěrečné zkoušky. Řekl to ministr školství Robert Plaga. Píše o tom web TN.cz.

Zatím nikdo neví, kdy se všichni žáci a studenti budou moci vrátit do lavic. Nejdříve se to může stát na konci tohoto měsíce, ale bude to jen část žáků.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Budou to maturanti a žáci závěrečných ročníků. Oznámil to ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Řekl také, že by byl rád, kdyby bylo možné testovat na koronavirus žáky ve školách. Nyní jeho rezort o této možnosti diskutuje se zdravotníky, konkrétně se jedná o logistice a možnostech provedení.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Podle něj bude antigenní testování nevyhnutelným prvkem návratu všech dětí do škol. Šéf resortu školství se už seznámil s technologií testů na koronavirus. To jsou samoodběrové testy.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula řekl, že technicky se to dá zařídit za několik týdnů. Podle něj už existují testy, které lze použít, a všechny ty testy jsou ze slin.

Předseda školských odborů František Dobšík řekl, že už mnoho učitelů a rodičů žáků chce, aby se děti znovu učily ve školách. Dodal, že i stát by se musel postarat o pracovníky škol, poskytnout jim respirátory a další potřebné věci.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Ministr školství předpokládá, že k otevření většiny škol dojde už na jaře. Zároveň ale vysvětluje, že vše bude záviset na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví.

Poslanec za KDU-ČSL Marek Výborný řekl, že v jiných evropských zemích se „školy zavírají jako poslední a otevírají jako první“. Doufá proto, že jakmile to epidemická situace dovolí, vláda se postará, aby děti opět šly do škol.

Marek Výborný / Zdroj: youtube.com

Ohledně vysokých škol je situace ještě méně jasná. Zatím studenti získávají znalosti prostřednictvím online výuky.

PSALI JSME: BARTOŠ OBVINIL VLÁDU, ŽE NEZVLÁDÁ SITUACI A ODBORNÍCI S NÍ NECHTĚJÍ SPOLUPRACOVAT: PŘEDSEDA PIRÁTŮ JE PŘIPRAVEN VYMĚNIT BABIŠE NA POZICI PREMIÉRA

PŘIPOMÍNÁME: ČAPUTOVÁ PROMLUVILA O SOUKROMÍ: TEĎ MÁM ROLI, KTERÁ MI DÁVÁ JISTÉ VÝHODY, ALE DÁVÁ MI I POVINNOSTI

Share