Předseda Pirátů je připraven vyměnit Babiše na pozici premiéra: Bartoš promluvil o tom, že vláda nezvládá situaci a proto prý s premiérem nechtějí spolupracovat ministři a experti

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš promluvil o tom, že vláda nezvládá koronavirovou epidemii, a proto prý s premiérem nechtějí spolupracovat ministři a experti. Politik dodává, že nouzový stav nepomáhá a je potřeba měnit přístup. Informuje o tom web novinky.cz.

Bartoš prohlásil, že Piráti prodlužování nouzového stavu nepodporují, protože to není řešením složité situace, kterou nyní v zemi máme.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Podle šéfa Pirátů je potřeba zabezpečit bezpečné prostředí na pracovištích a testovat na firmách antigenními testy. Dalším problémem je prý nedostatečná kompenzace příjmů lidem, kteří skončili v karanténě. Rodiny podle politika dostanou pouze 60 procent, což je málo a nestačí to na nájem a jídlo.

Ivan Bartoš zdůraznil, že vláda ztrácí důvěru a odborníci nechtějí s kabinetem spolupracovat. Jako příklad uvádí vědce a spoluautora výpočtu indexu PES Jana Kulveita z Oxfordské univerzity, kdy se do něho na tiskové konferenci pustil Babiš a řekl, že se kvůli němu bude zpřísňovat. „Do toho seriózní člověk s profesní ctí nejde,“ dodal poslanec.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Předseda Pirátů řekl, že vláda moc pospíchala s registračním systémem a podle něho by bylo lepší ze začátku využit státní správu pro oslovení seniorů díky kontaktům, které mají k dispozici. Navíc Bartoš dodal, že vláda by měla víc pracovat na bezpečnosti zpracování osobních údajů.

Předseda Pirátské strany si nemyslí, že opozice je monolitní a schůzku s prezidentem nepovažuje za žádné privilegium, protože to může udělat každý šéf strany.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš je podle svých slov připraven vést zemi po podzimních volbách s tát se premiérem. Prý má na to i lidi. Mnozí se ale bojí přiznat, že s Piráty spolupracují.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Nakonec politik řekl, že jeho strana ukázala, že je schopná jednat s ostatními stranami a nevidí problém, proč by se nemohl v budoucnu domluvit s ODS, i když zatím mají některé nevyřešené otázky.

PSALI JSME: “AKTUÁLNĚ ŘEŠÍME, ABY JICH NA TRHU BYLO DOSTATEK”: JAN HAMÁČEK PROMLUVIL O NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ V RIZIKOVÝCH MÍSTECH

PŘIPOMÍNÁME: ČAPUTOVÁ PROMLUVILA O SOUKROMÍ: TEĎ MÁM ROLI, KTERÁ MI DÁVÁ JISTÉ VÝHODY, ALE DÁVÁ MI I POVINNOSTI

Share