Řekla jsem manželovi, že teď jsme jen spolubydlící: jak vše dopadlo

Nevím, jak jsem to v životě dovolila. Ale po deseti letech manželství manžel prohlásil, že mu za všechno musím být vděčná, jinak bych dávno zemřela v chudobě.

Pár / Zdroj: lime.energy

Možná chtěl, abych žila jeho život naplno a mlčela, ale tedy je vidět, že mě vůbec nezná. Nedovolím, aby se tak ke mě chovali.

Poslední dobou jsem byla naštvaná. Zlobila jsem se kvůli všemu a občas dokonce bezdůvodně. Je dobře, že jsme neměli děti, jinak bych asi svou zlost na ně vylévala. Manžel se stal bezohledným a choval se ke mně velmi špatně

Rozhodla jsem mu dát lekci. Chtěla jsem ho donutit, aby se ke mně začal chovat s respektem.

Pár / Zdroj: lime.energy

Nejsem v postavení ženy v domácnosti, jen můj plat je mnohem menší než manželův plat. Ale to mu nedává právo se mnou takhle zacházet. Rozhodla jsem se, že je třeba jednat velmi rychle a prudce. Označila jsem své povinnosti a povinnosti manžela. Nyní se všechny náklady rozdělily na polovinu, ale i povinnosti jsem rozdělila. Každý si sám vařil, uklízel a pral.

Přestěhovala jsem se do vedlejší místnosti. Přesunula jsem tam svoje věci. Manželovi jsem dala sadu ložního prádla a čisté ručníky.

Pár / Zdroj: lime.energy

Na začátku on byl z toho velmi rozhořčený. Ale byla jsem neoblomná. Dostal mě do takového stavu, že jsem byla připravena dokonce podat žádost o rozvod, ale včas jsem se vzpamatovala a rozhodla jsem se, že chvíli počkám. Najednou takové zásadní změny pozitivně ovlivní mého manžela.

Dva týdny ukázaly výsledek mého experimentu. Byla jsem šťastná, že už nemusím hodiny stát u plotny. Jedla jsem saláty, jogurty a cereálie. Odpadl mi problém každodenního úklidu a mytí nádobí. Mám spoustu volného času. Šla jsem na fitness, chodila jsem pravidelně do kosmetického salonu. Zkrátka jsem se začala starat o sebe.

Pár / Zdroj: lime.energy

A co můj manžel? Každý den se vracel z práce naštvaný. Stal u sporáku a smažil míchaná vejce nebo jedl sendviče. O žádných svíčkových a polévkách ani nebyla řeč. Co je praní, už dávno zapomněl, ale to ho netrápí. V jeho pokoji je bordel a občas v něm dlouho hledá své věci. Ale přesto se naučil mýt nádobí a já jsem z toho byla nadšená.

Občas se mi zdá, že se mu je i tak dobře. Odpočívá od mé nesnesitelné společnosti. Prakticky spolu nekomunikujeme. Občas si řekněme pár slov, když se potkáme na kuchyni. Také se mě může zeptat, jak je nálada a pohoda. Tím naše rozhovory končí. Myslíte, že ho lituji? Ne. Za co bojoval, to dostal. Teď má výsledek, který vůbec nečekal.

Pár / Zdroj: lime.energy

Teď žijeme každý svůj život. Jak dlouho to bude trvat, netuším. Asi dokud jednoho z nás to neomrzí. Pýcha nás neusmiřuje a nikdo nebude první, kdo přijde se usmiřovat. Čeho dosáhneme, ukáže čas. Jsem připravena jít do kontaktu s manželem, jestli si on uvědomí svých chyb. Pokud se to nestane, pak podám žádost o rozvod, o nic zvláštního nepřicházím.

PSALI JSME: V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ SE ZOTAVUJÍ Z KORONAVIRU DVA TYGŘI: ZATÍM ALE NENÍ JASNÉ, JAK SE NAKAZILI

PŘIPOMÍNÁME: TENTO ROZTOMILÝ PES SE STAL HVĚZDOU INTERNETU

Share