Prymula řekl, že se v Česku nakazilo koronavirem již třikrát více lidí, než ukazuje statistika: do ministerského křesla se vracet nechce

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula již dostal druhou dávku vakcíny s doporučeným odstupem 28 dnů od první dávky. Aplikována mu byla vakcína společnosti Pfizer/BioNTech. Píše o tom web tn.nova.cz.

Prymula zdůraznil, že koronavir prodělalo v Česku mnohem více lidí, než udávají statistiky. „Myslím si, že to jsou nejméně tři miliony,“ uvedl epidemiolog. Dle oficiálních statistik se v ČR nakazilo trochu víc než milion lidí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Exministr také dodal, že nová mutace koronaviru je mnohem nakažlivější a stačí kontaktovat několik vteřin s osobou, která ho má, aby jste se nakazili.

Původně se uvádělo, že k nakažení je potřeba pobývat minimálně 15 minut v prostředí, kde se virus vyskytuje.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula řekl, že se nyní ve světě mluví o tom, že by se mohly nosit několik roušek najednou. Například textilní a klasická chirurgická.

Odborník také uvedl, že Německo tlačí Evropskou unii, aby došlo ke schválení ruské vakcíny Sputnik. „I proto, že v Německu by měla být vyráběna,“ dodal s tím, že není dostatek informací o bezpečnosti této očkovací látky.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Nakonec Prymula prozradil, že by si musel dobře rozmyslet návrat do funkce ministra zdravotnictví, protože je tam prý víc negativ než pozitiv.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS KRITIZUJE ROZHODNUTÍ ÚSTAVNÍHO SOUDU: „VYNUCENÁ ZMĚNA PŘINESE ROZTŘÍŠTĚNĚJŠÍ POLITICKOU SCÉNU,“ ŘEKL BÝVALÝ PREZIDENT

PŘIPOMÍNÁME: “POTŘEBUJEME LŮŽKA VYPRÁZDNIT”: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, ČEHO SE BOJI NEJVÍC

Share