Proč v Tbilisi na balkoně 4 patra obyčejného bytového domu byl umístěn Žiguli

V Digomském masivu Tbilisi byla dlouho umístěna zajímavá atrakce: Žiguli modré barvy stojící přímo na balkoně jednoho z domů. A s tímto vozem je spojený dojemný příběh.

Auto na balkoně / Zdroj: YouTube

Majitelem auta je Rezo Enukidze. V roce 1991 si splnil svůj sen a stal se šťastným majitelem nové VAZ-2106 nebeské barvy. Hned první noc však neznámí sundali z auta zrcátka a kola.

Auto na balkoně / Zdroj: zen.yandex.ru

Rozrušený a rozzuřený Rezo vyvolal zvedací jeřáb a zaparkoval své nové autíčko na vlastním balkoně. Sousedům muž oznámil, že auto tu bude stát do lepších časů. Pravidelně Enukidze myl a čistil své auto od bláta a staral se o něj jako o člena rodiny.

Auto na balkoně / Zdroj: zen.yandex.ru

Auto zůstalo na balkoně 27 let a dokonce se stalo místní atrakcí známou nejen mezi místními obyvateli, ale prakticky po celém světě. Reportáže o „balkónovém autě“ natáčely místní a zahraniční kanály. Sám Enukidze však rozhovor neposkytl, protože netoužil po slávě, ale jen čekal na vhodný okamžik, aby se projel na svém autě.

Auto na balkoně / Zdroj: zen.yandex.ru

Ale bohužel, nejlepší časy pro Reso v pozemském životě nenastaly. Odešel do jiného světa, aniž by udělal první jízdu na svých Žigulich. Enukidze pravděpodobně prostě neměl dostatek peněz na pronájem jeřábu a nákup nových pneumatik. Důvody byly možná jiné. Každopádně, rok a půl po smrti majitele modré VAZ-2106 se poprvé dotkl země za dlouhých 27 let.

Auto na balkoně / Zdroj: zen.yandex.ru

PSALI JSME: LIDÉ SE BÁLI NEBEZPEČNÉHO ZVÍŘETE NA STROMĚ U BALKÓNU: KDYŽ HO ODCHYTILI, NEVĚŘILI SVÝM OČÍM

PŘIPOMÍNÁME: OBYVATELÉ BALKONŮ: TUCET VTIPNÝCH PEJSKŮ NA SVÝCH POZOROVACÍCH STANOVIŠTÍCH

Share