Proč se žena neprobudila z hlasitého pláče miminka: Dojemný příběh

Žiji dlouho sama, moji rodiče zemřeli před 5 lety.

U mého domu je krásný park. Právě tam jsem viděla dívku spící na lavičce a vedle ní kočárek s miminkem vydávající nelidské zvuky. Upřímně řečeno, cítila jsem se nějak vyděšená, ale křik dítěte mě přiměl odložit strach stranou a přiblížit se.

Naproti kočárku na lavičce ležela dívka se zavřenýma očima a otevřenými ústy. Zpočátku se mi zdálo, že je mrtvá.

Přistoupila jsem k ní a uvědomila jsem si, že ta dívka je naživu. Ležela na lavičce s koštětem v ruce. Myslela jsem, že je to nějaká pijačka. Tuto matku jsem začala budit a k mému překvapení se dívka velmi rychle vzpamatovala. Nebyla opilá.

Dívka spící na lavičce / Ilustrační foto / Zdroj: zerkalo.cc

Všimla jsem si jejího vyčerpaného pohledu a slz. Okamžitě objala syna a vzlykala s ním ještě hlasitěji. Tato 20letá dívka usnula v práci.

Marie mi řekla, že v 17 letech utekla před rodiči do jiného města za svým přítelem. Jakmile však zjistil, že je dívka těhotná, zmizel se všemi nashromážděnými penězi a věcmi. Musela odejít z univerzity a postarat se o dítě.

Neměla peníze na zaplacení nájemného a přijala je metařka. A proto Marie místo ní chodila do práce třikrát týdně. A dítě s ní bylo pořád. Byla to jedna z takových směn a dívka kvůli bezesným nocím usnula právě v práci s koštětem v ruce.

Doprovodila jsem je domů, kde žili. To byly prostě hrozné podmínky. Malá místnost bez oken a jakéhokoli zdroje světla.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: mk.ru

Uspaly jsme chlapečka a já jsem šla do obchodu, koupila vše, co potřebovali, a vrátila jsem se ke své nové známé. Byla tak ráda, že začala znovu plakat. Uklidnila jsem ji a slíbila, že bude všechno v pořádku.

Když jsem se vrátila domů, pořád jsem myslela na Marii a jejího syna. Vzpomněla jsem si na jejich bydlení, na tvář Marie a na andělsky nevinnou tvář chlapečka. Bylo mi je tak líto, že jsem se rozhodla je pozvat, aby žili se mnou. No a co? Budeme žít společně jako velká rodina.

Rozhodla jsem se tak udělat a hned od rána jsem byla v jejich domě. Když jsem pozvala Marii, aby se přestěhovala do mého bytu, zpočátku nevěřila, a pak se slzami v očích začala odmítat. Nakonec se mi ji ale podařilo přesvědčit. A teď žijeme všichni přátelsky a vesele.

PSALI JSME: „PŮJDU NÁM KOUPIT ZMRZLINU.“ MÁMA MĚ NECHALA NA LAVIČCE A ROZHODLA SE ZAČÍT NOVÝ ŽIVOT

PŘIPOMÍNÁME: MAJITEL NECHAL PSA V PARKU, PŘIVÁZAL HO K LAVIČCE A VEDLE NECHAL VZKAZ: CO V NĚM BYLO NAPSÁNO

Share