Majitel nechal psa v parku, přivázal ho k lavičce a vedle nechal vzkaz: Co v něm bylo napsáno

Ve Španělsku v jednom z parků na lavičce kolemjdoucí objevili přivázaného psa. Byl vyděšený a agresivní a vedle něj ležel vzkaz. Po přečtení bylo jasné, že osud opuštěného psa není snadný.

Majitel nechal psa v parku / Zdroj: binokl.cc

Zaměstnankyně neziskového fondu, který se zabývá záchranou toulavých zvířat, koncem loňského roku obdržela alarmující upozornění, že v parku je nalezen pes přivázaný k lavičce. Marcela Goldbergová okamžitě vyjela na místo a našla mladého psa, prakticky štěně.

Majitel nechal psa v parku / Zdroj: binokl.cc

Vedle psa ležel na lavičce kus papíru pod kamenem. Na něm si dobrovolnice všimla vzkazu. Psalo se tam, že pes se jmenuje Max. Majitel byl nucen udělat to, protože členové jeho rodiny zacházeli se zvířetem špatně.

Vzkaz, který majitel nechal / Zdroj: binokl.cc

Majitel litoval a žádal, aby se o osud psa postarali. Zaměstnanci fondu se domnívali, že text byl napsán dospívajícím nebo dítětem, protože rukopis nebyl příliš rovny a bylo tam několik chyb.

Majitel nechal psa v parku / Zdroj: YouTube

Marcela po neúspěšných pokusech přiblížit k Maxovi se obrátila na kynologa, který pomohl odvázat psa, vyměnit lano vodítkem a psa přesunout do auta. Celá akce trvala nakonec asi dvě hodiny. Odborníci poznamenali, že důvodem tohoto chování není agresivita, ale silný pocit strachu.

Majitel nechal psa v parku / Zdroj: YouTube

V autě se Max zabořil pod sedačku, ale postupně se uklidnil. Pak si zvíře konečně zvyklo na lidi a přestalo se chovat agresivně. Během šesti dnů absolvoval Max trénink, zvládl základní příkazy a učil se komunikovat s lidmi kolem sebe a s ostatními zvířaty.

Majitel nechal psa v parku / Zdroj: YouTube

Zbývá doufat, že pes s obtížným osudem brzy získá milující majitele.

PSALI JSME: KOČKA ČASTO PŘICHÁZELA DO RESTAURACE POŽÁDAT O POCHOUTKY, ​​ALE JEDNOHO DNE SE NA JEJÍM OBOJKU OBJEVIL VZKAZ

PŘIPOMÍNÁME: PEJSEK NIC NECHTĚL, NEMĚL Z NIČEHO RADOST: SEDĚL V ÚTULKU A UŽ NEDOUFAL V DOBRÉ ZMĚNY V ŽIVOTĚ

Share