Proč rodit ve 40 letech je skvělý nápad

V 35 letech jsem se podruhé vdala. Už jsem měla 17letého syna, a můj nový manžel neměl děti, ale velmi chtěl. Rozhodla jsem se nespěchat, protože jsem chtěla žít svobodný život, na který jsem zapomněla, když jsem „pracovala“ jako matka poprvé.

Tehdy můj syn absolvoval školu, šel na univerzitu a já jsem byla konečně volná jako pták. Pomyslela jsem si: jaké je to kouzlo dnes zkoušet nejrůznější věci, pro které jsem neměla drzost a čas předtím! Ale manžel se nechtěl vzdát touhy mít dítě. Nechtěla jsem o ničem rozhodovat a nevěděla jsem, jak říct „ne“ manželovi. Někde v podvědomí se mi zdálo, že s největší pravděpodobností nic nevyjde.

V den, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, napadly mě dvě myšlenky: 1) nakonec odejdu z dobré, ale pro mě zcela nevhodné práce; 2) jak dobré je, že už se svým životem nemusím nic dělat, protože již je rozhodnuto, co budu dělat příštích pár desetiletí.

Těhotná žena / Ilustrační foto / Zdroj: o-krohe.ru

Těhotenství probíhalo naprosto hladce. Cítila jsem se příjemně a harmonicky jako nikdy předtím. Manžel byl v sedmém nebi. Výsledek předčil všechna moje očekávání, váží již 14 kilogramů a nyní klidně spí ve své postýlce. Navzdory tomu, že mému synovi je 1 rok, zdá se, že jsem si stále neuvědomila, co se stalo, a někdy se na sebe dívám, jako by zvenčí, a přemýšlím: toto je moje dítě!

Proč si myslím, že rodit ve 40 letech je skvělý nápad:

1. Pokud jste se rozhodla trochu zestárnout, to nevyjde. Budete muset zůstat mladá a krásná. Nechcete, aby si kolemjdoucí mysleli, že jste babičkou tohoto milého dítěte, že?

2. Pravděpodobně máte starší děti, které můžete použít při výchově miminka. A vy sama si můžete odpočinout!

Těhotná žena / Ilustrační foto / Zdroj: vitvesti.by

3. Už se nebojíte ztloustnout po porodu, protože jistě víte, že váha je proměnná veličina.

4. Ostatní matky vás poslouchají. Pro ně jste žijící legendou, která dokazuje, že po 40 letech je život.

5. Malé děti omlazují. Všichni si mysleli, že jste mladá matka, ale ukázalo se, že jste dospělá a zkušená dáma!

6. Dozvíte se hodně o svém těle a budete ho ještě více respektovat.

7. Přesto vám vaše čtyřicetileté tělo nedovolí překročit rozumné hranice a vrhnout se do mateřství se zvláštním fanatismem. Budete se o sebe starat.

8. Už nespěcháte. Přesně víte, jak rychle dítě vyroste a chcete s ním být co nejvíce.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: letidor.ru

9. Vaše matka vás poslouchá a zdá se, že vás konečně považuje za dospělou.

10. Váš zralý manžel dostává čistou radost z rodičovství a plné účasti na přebalování, ukolébání a koupání. A to je skvělý začátek dalšího přátelství mezi dítětem a tátou (stejně jako mezi mámou a tátou).

11. Vaše úroveň úzkosti významně poklesla ve srovnání s vámi před 10–15–20 lety. Jste schopna dělat zvážená rozhodnutí, nepanikaříte při každé příležitosti a analyzujete všechny informace.

12. Vy a váš manžel jste z tohoto dítěte neuvěřitelně šťastní! Přišel do vašeho života pouze pro potěšení. A tato láska, jako by otevírá nové zdroje energie, naplňuje vás ohromnou silou, pomáhá přežít bezesné noci a jakékoli potíže.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: littleone.com

Být 40letou matkou je ve skutečnosti skvělé!

Zažila jste spoustu stresu a víte, jak vypořádat se s nimi, umíte si kolem sebe vybudovat pohodlný prostor, přijala jste svou nedokonalost a porazila perfekcionismus, víte, jak se potěšit, a děláte to pravidelně, kolem vás jsou lidé, kteří vám dávají podporu a lásku, a také máte spoustu dovedností a znalostí a máte obrovské zásoby energie a vůle.

Jste stvořena, abyste byla skvělou matkou!

PSALI JSME: MOJE SESTRA SE ROZHODLA POPRVÉ RODIT VE 44 LETECH. NA CO PRÁVĚ MYSLELA, KDYŽ SE ROZHODLA TO UDĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: PORODILA PRVNÍ DCERU V 38 LET A VELMI TOHO LITUJE

Share