Proč není dobré rozdávat rady o životě a tím spíš pomáhat penězi dospělému synovi

Dnes chci diskutovat o tak lechtivém tématu, jako je materiální pomoc dospělým dětem, zejména synům.

Samozřejmě, rodiče vždy chtějí ve všem podporovat své milované děti a materiálně včetně. Ale stále je správnější, že nebude dávat peníze dospělému synovi. Dále vysvětlím proč.

Rodiče a dospělý syn / lustrační foto / Zdroj: personallife.ru

Měřítkem úspěchu v dnešním světě jsou peníze. Žijeme v hmotném světě a mladý muž potřebuje sebedůvěru, vytrvalost a cílevědomost, aby získal své místo pod sluncem.

Díky překonávání těžkostí, včetně finančních, jde za svým snem a to z něj dělá muže.

Řeknu případ z praxe: oslovila mě žena, která si stěžovala na dvacetiletého syna, který nechce nic dělat, ale chce se jen bavit. Následně se ukázalo, že chlapci v dětství nic rodiče neodmítali, kupoval mu vše, po čem toužil. Chlapec studoval na vysoké, pak vše zahodil, začal vést dost špatný život. Maminka chtěla, jak nejlépe, ale ve skutečnosti nerozuměla tomu, jak vychovávat dospělého chlapce.

Milující rodiče / ilustrační foto / Zdroj: ihappymama.ru

Není nutné rozmazlovat děti drahými dary, naučte se projevovat lásku jinými způsoby. Kazíte život vašemu dítěti tím, že za něj řešíte všechny problémy. Pokud chcete, aby z vašeho syna vyrostl nezávislý muž, musíte ho tak vychovávat od dětství.

Totéž platí i o radách. Nezapomeňte, že rady pro dospělé děti by měly být poskytnuty pouze tehdy, když o to sami požádají. Ve všech ostatních případech je to vnucování svého názoru.

Je důležité dát svému dítěti právo na vlastní názor, nechat ho dělat nezávislá rozhodnutí, i když špatná. Jakékoli chyby jsou zkušenosti a zkušenosti jsou neocenitelné, protože pouze prostřednictvím chyb a jejich uvědomění se vytváří charakter, vůle a sebevědomí.

Muž / Ilustrační foto / Zdroj: ru.freepik.com

Věřte svým synům, radši častěji řekněte, že se jim vše povede. Nezapomeňte, že podpora a víra jsou nejdůležitější věcí, kterou mohou rodiče dát svému dospělému synovi.

PSALI JSME: MANŽELKA JOSEFA VÁGNERA PORODILA MU DRUHÉ DÍTĚ: ZPĚVÁK PROMLUVIL, PROČ TAJIL CELÉ TĚHOTENSTVÍ SVÉ MANŽELKY

PŘIPOMÍNÁME: FILIPÍNKA HLEDALA ŠEST LET SVOU ZTRACENOU MATKU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Share