Proč nechtějí rodiče pomoct svým dospělým dětem, i když mají dostatek peněz

Rodiče, kteří milují své děti, se jim snaží pomoct vždy a ve všem. Zatímco dítě právě vyrůstá, i rodiče, kteří nikdy neměli problém s penězi, jsou obvykle nuceni šetřit na vlastní potřeby, aby mohli zajistit svého syna nebo dceru. Když dítě vyroste, může konečně žít samo. Potom mohou rodiče konečně žít pro sebe. Ale je všechno vždy tak jednoduché?

Peníze jsou často příčinou hádek mezi rodiči a jejich dospělými dětmi. Zde je příběh, který to potvrzuje. Řekla to žena jménem Lenka.

Rodina/Zdroj: nahatii.com

„Matka a otec mého manžela, Martina, jsou docela bohatí lidé. Pocházím z chudší rodiny. Když jsme spolu začali chodit, nemysleli jsme si, že by to mohl být problém. V každém případě jsme nechtěli od rodičů vyžadovat žádnou pomoc.

Vždy jsme snili o tom, že jednoho dne budeme mít vlastní byt. Nájemní bydlení nám způsobilo velké nepříjemnosti. Rodiče mého manžela ale naše přání ignorovali. Mohli by však také pomoci, kdyby chtěli. Ale zjevně nechtěli.

Moji rodiče mají velmi omezené prostředky a žijí v jiném městě. Nemohli jsme je požádat, aby vyřešili náš problém. Rodiče manžela však žijí nedaleko od nás. Po svatbě nebydleli jsme s nimi, protože jsme chtěli být nezávislí. Všechny peníze byly utraceny na bydlení, nemohli jsme jet ani na dovolenou. Matka manžela a otec to všechno viděli, ale nespěchali na pomoc.

A pak jsme se na chvíli zastavili u nich. Tchyně se znovu zeptala, jestli uvažujeme o tom, že jí dáme vnoučata. A pak jsem se rozhodl naznačit jí pomoc s bytem. Řekla jsem, že bychom chtěli mít děti, ale máme problém: nemáme vlastní byt. Tchýně jen soucitně přikývla, ale nic neřekla.

O pár měsíců později jsem otěhotněla. Když jsme řekli rodině manžela, že budeme mít dítě, zeptala jsem se přímo, zda nám jeho rodiče chtějí pomoct zaplatit alespoň první splátku.

Vzhled tchyně se úplně změnil. Uvedla, že takové velké peníze nemají. Ale to není pravda! Vím jistě, že si brzy koupí nové auto. Takže na to jsou peníze, ale žádné peníze pro syna a vnuka?

Pochopila jsem, že nebudu schopná vychovávat dítě, jak jsem snila ve svém domě. Ale obdrželi jsme pomoc…

Když jsme řekli mým rodičům o vnukovi, moje matka okamžitě něco řekla. Oni s otcem se rozhodli byt prodat, abychom měli peníze na nákup vlastního. Přestěhují k babičce na předměstí. Říkají, že tam bude to mnohem lepší.

Nyní se mi naše budoucnost zdá jasná a šťastná. Postoj Martinových rodičů je však stále smutný. Nechci, aby se tito lidé přiblížili ke svému vnukovi. Nakonec nám nechtěli pomoct.

Moje tchyně a tchán mi nikdy během celého těhotenství nezavolali. A čas porodu se blíží. Nezdá se, že by se starali o to, jak se cítím, záleží jim jen na jejich práci. Proto si myslím, že moje dítě takové prarodiče nepotřebuje.“

PSALI JSME: BĚHEM REKONSTRUKCE DOMU RODINA ZASLECHLA ZE ZDI PODIVNÉ ZVUKY: KDYŽ ZKONTROLOVALI PROSTOR MEZI STĚNAMI, BYLI VELMI PŘEKVAPENÍ A UVNITŘ SE UKRÝVALO DVĚ ROZTOMILÉ TVÁŘE KOŤAT

PŘIPOMÍNÁME: ROZDÁVALI ÚSMĚVY NA VŠECHNY STRANY: KRÁLOVSKÁ RODINA SDÍLELA NOVÉ FOTOGRAFIE ALŽBĚTY II. A PRINCE CHARLESE

Share