Proč je dobré přidávat sůl během praní: Ne každý o tom ví

Proč přidávat sůl při praní oblečení? Proč si tuto starou babiččinu radu dnes málokdo pamatuje a nepoužívá? Jaký přínos má sůl, pokud ji přidáte do pračky?

Pračka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Přidáním jedné čajové lžičky soli do prostoru pro opláchnutí můžete vyřešit řadu problémů. Věci, které jsou vyprané se solí, vypadají opravdu lépe. Se soli oblečení perou lépe, z oděvu vypláchne prášek, a to i v režimu rychlého praní, což je zvláště důležité pro alergiky.

Pračka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Věci, které jsou vyprané se solí, suší se mnohem rychleji. Ručníky po umytí se solí se stávají svěží a měkké. Z ložního prádla účinně odstraňuje veškeré pachy a skvrny. Tímto způsobem můžete vyčistit stroj od nepříjemného zápachu a vodního kamene.

Pračka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jedna čajová lžička soli se přidává do bubnu pračky. Je lepší použít sůl hrubého broušení. Poté je žádoucí vystavit vysokou teplotu praní (80-90 stupňů), aby se sůl rozpustila.

Tím odstraníte vápno a vodní kamen z bubnu, houby a bakterie, čímž prodlužíte životnost techniky. Odstraní nepříjemný zápach v pračce.

Pračka/ilustrační foto/Zdroj: tsn.ua

PSALI JSME: RUSKÝ EXPREZIDENT DMITRIJ MEDVEDĚV ŘEKL, JAK SE MŮŽE KONFLIKT NA UKRAJINĚ VYVÍJET: PODLE NĚJ ZA TO PRÝ MOHOU EVROPŠTÍ LÍDŘI

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO PŘESTÁVKA“: BRITSKÝ PREMIÉR JOHNSON SLÍBIL PODPORU UKRAJINĚ I PO SVÉ REZIGNACI

Share