Právník Ondřej Dostal zkritizoval nucení k dobrovolnému očkování: expertům se nezamlouvá návrh Hamáčka a chtějí cílit opatření na jiné skupiny obyvatel

Odborník na zdravotní právo Ondřej Dostal chce nastavit restrikce proti šíření covid-19 tak, aby ukazovaly, jestli neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Mimo jiné Pirát dodal nucení k dobrovolnému očkování není správná cesta a opatření cílí na špatné skupiny obyvatel. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Klíčové je, jestli neočkovaný člověk, který nemoc prodělal, ohrožuje okolí,“ uvedl Dostal s tím, že pokud tomu tak není, tak se nemůže ke skupinám chovat jinak. Expert tímto způsobem reagovat na dotaz ohledně uznávání protilátek.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Ani hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba nemá jasno, jestli se protilátky mají uznávat. Podle zástupce ODS důležité je nastavit systém tak, aby nezkolabovalo zdravotnictví a pacienti nezahltili nemocnice.

Vicepremiér Jan Hamáček totiž chce, aby lidé před vstupem na pracoviště prokázali svou bezinfekčnost. To by ale vedlo ke změně zákoníku práce a zaměstnanci navíc by museli platit za testy. Na jednání vlády tento návrh však přednesen nebyl.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Odborář Josef Středula zdůraznil, že by vláda měla nejprve znovu oslovit věkovou skupinu pod 40 let, aby se znovu mladí lidé nechali očkovat. Vytkl také vládě, že se o zvýšení platů nemluví, ale naopak se schvalují drakonická opatření.

Právník Ondřej Dostal říká, že aktuální opatření necílí na skupiny, které jsou nejvíce ohrožení. Jsou to podle něho neočkování a senioři. Naopak opatření se týkají zaměstnanců, kteří by neměli být rušení v práci vzhledem k ekonomickému stavu.

Ondřej Dostal / Zdroj: youtube.com

Nápad Hamáčka zkritizoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a premiér Andrej Babiš. Připojil se k nim i předseda SPD Tomio Okamura.

Psali jsme: „Já bych chtěl svatbu v rodinném kruhu“: Přemek Forejt promluvil o svatbě s Evou Burešovou

PSALI JSME: „NAVÍC JEŠTĚ MÁME VÝHODU, ŽE ČEŠI JSOU BONZÁCI“: JAROSLAV FLEGR SE VYJÁDŘIL K HROMADNÝM AKCÍM A TESTOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: JAN HAMÁČEK ŘEKL, ŽE BY LIDÉ BEZ POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI NEMOHLI NA PRACOVIŠTĚ: ANDREJ BABIŠ NEPOVAŽUJE PODOBNÝ NÁVRH ZA REÁLNÝ

Share