Právník Dostal chce zrušit opatření pro osoby, které koronavirus prodělali: co si o tom myslí ministr Vojtěch

Právník Ondřej Dostál (Piráti) uvedl, že by se nová opatření neměla vztahovat lidí, kteří již koronavirus prodělali. Jako důvod uvádí to, že se po prodělaní nákazy lidé v nemocnicích téměř neobjevují. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch však říká, že se tyto osoby musí stejně očkovat. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Lidé, kteří prodělali covid, se v nemocnici skoro neobjevují. Opravdu jen minimálně,“ zdůraznil Dostál a na sociálních sítích před časem zveřejnil zajímavou statistiku. Dle těchto čísel mezi hospitalizovanými jsou většinou lidé bez očkování, a kteří ještě zatím koronavirus neměli.

Ondřej Dostál / Zdroj: youtube.com

Dle slov Dostála se podobné údaje uvádí také v Izraeli a ve Švédsku. Proto právník chce, aby vláda těmto lidem dovolila dál vydělávat. Dostal zdůraznil, že opatření by měla být rozdělena do baličku pro různé skupiny lidí.

https://twitter.com/dostalondrej/status/1457050021849976835

Vojtěch říká, že Dostálů návrh je ukvapený a nejlepší by bylo, kdyby i osoba, která covid prodělala dostala také vakcínu. To je podle něho téměř stoprocentní ochrana před hospitalizací.

„Každý, kdo prodělal nemoc, ať se naočkuje,“ prohlásil Vojtěch a dodal, že jen tak pandemie pro nás skončí.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

PSALI JMSE: V ČESKU SE ZNOVU ZPŘÍSNÍ OPATŘENÍ: PREMIÉR BABIŠ PROZRADIL, KDY VLÁDA SCHVÁLÍ ZMĚNY

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH ŘEKL, PŘOČ SE OČKOVAT MUSÍ I LIDÉ, KTEŘÍ NEMOC PRODĚLALI: ODBORNÍCI PŘEDPOKLÁDAJÍ, ŽE VARIANTA DELTA ZASÁHNE KAŽDÉHO

Share