V Česku se znovu zpřísní opatření: premiér Babiš prozradil, kdy vláda schválí změny

Předseda vlády Andrej Babiš na sociálních sítích přiznal, že ve středu jeho kabinet znovu bude zpřísňovat protikoronavirová opatření. Restrikce by se týkaly nošení respirátorů na vysokých školách a testování neočkovaných zdravotníků. Kromě toho vláda bude stále motivovat lidi, aby se nechali očkovat. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Další opatření přijde ve středu, když bude vláda,“ řekl premiér s tím, že testování neočkovaných zdravotníků je požadavkem ředitelů zařízení.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Koncem týdne ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tvrdil, že vláda nebude měnit opatření nejbližší dva až tři týdny. Šéf resortu tehdy dodal, že u velkých akcí nebude možné předložit antigenní test a během nákupu skipasů osoba bude must prokázat svou bezinfekčnost.

Vojtěch dodal, že vláda nechce zavádět lockdown a v případě zhoršení situace se mohou zavést přísnější režimová opatření. Babiš ale názor vlády po několika dnech změnil

I když Babiš zdůrazňuje, že se epidemií bude bojovat do poslední chvíle, opozice uvádí, že se premiér stáhl a je zodpovědný za stav, do kterého se Česko dostalo.

Předseda vlády ve svém pořadu Čau lidi znovu vyzval občany ČR, aby se nechali očkovat a neváhali si zajít pro třetí dávku.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Babiš podotkl, že tento týden kabinet spustí „brutální“ kampaň na podporu očkování a chce ukázat, jak je covid nebezpečný. „Jednoznačný důvod očkování je zdraví. Je to ochrana zdraví a snížení těžkého průběhu nemoci,“ řekl premiér.

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, PŘOČ SE OČKOVAT MUSÍ I LIDÉ, KTEŘÍ NEMOC PRODĚLALI: ODBORNÍCI PŘEDPOKLÁDAJÍ, ŽE VARIANTA DELTA ZASÁHNE KAŽDÉHO

PŘIPOMÍNÁME: PLOŠNÉ ZVYŠOVÁNÍ PLATŮ SE NEMUSÍ KONAT: STANJURA ŘEKL, JAK BUDE POSTUPOVAT NOVÁ VLÁDA

Share