„Pouze jsem se mu představil a netvářil se moc nadšeně“: Andrej Babiš promluvil, jak se kdysi setkal s Vladimirem Putinem

Na jednom z obědů světových státníků se bývalý předseda vlády Andrej Babiš setkal s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem. Podle českého expremiéra neměl možnost s ním promluvit, pouze se mu představil. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima News.

Na oběd tehdy dorazili zástupci mnoha zemí, byl tam například Vladimir Putin, Donald Trump, Angela Merkelová a Emmanuel Macron.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

„V podstatě jsem se jen představil a řekl, jak se jmenuju. Ale pan Putin se netvářil nadšeně,“ řekl Andrej Babiš, jak se setkal s ruským prezidentem.

Bývalý český premiér ale udržuje přátelské vztahy s francouzským prezidentem. Andrej Babiš ho považuje za nejlepšího politika v EU. Podle něj jsou přátelé.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že Macron byl v České republice na 100. výročí vzniku Československa. Tehdy prezident Ruska zavolal prezidentovi Francie a u tohoto rozhovoru byl přítomen i český premiér.

Dodal, že Macron a Putin se znají už dlouho. Teď ale nemůže říci, jaký postoj k současné situaci nyní Macron má.

Emmanuel Macron / Zdroj: youtube.com

Ví však, že Putin ještě dříve nechtěl komunikovat s žádnými evropskými politiky kromě Merkelové a Macrona. Nyní se francouzský prezident snaží o situaci na Ukrajině jednat s ruským prezidentem a chce, aby se situace vyřešila mírovou cestou.

PSALI JSME: RUSKO BRZY OZNÁMÍ, KTERÉ ZEMĚ NEPOVAŽUJE ZA PŘÁTELSKÉ: PATŘÍ MEZI NĚ I ČESKO

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠI KUPUJÍ JÓDOVÉ TABLETY, PROTOŽE MAJÍ URČITÉ OBAVY: VLADIMIR PUTIN NEDÁVNO PROMLUVIL O JADERNÝCH ZBRANÍCH

Share