Jedenáctiletý chlapec šel sám z Ukrajiny na Slovensko: Měl jen igelitovou taškou, pas a telefonní číslo na ruce

Kvůli válce na Ukrajině ženy, děti a senioři hromadně utíkají do zahraničí. Někdy musí děti jet samy, aby se dostaly na bezpečné místo.

Hrdinou, o kterém mluví celá Ukrajina, je 11letý chlapec ze Záporoží. Přes hranice z Ukrajiny na Slovensko přešel v noci na 6. března sám, protože jeho matka byla nucena zůstat na Ukrajině.

Chlapec ze Záporoží/ Zdroj: life.pravda.com.ua

Pohraničníci upřesnili, že dítě mělo pouze malý batůžek a igelitovou tašku. Na ruce měl napsáno telefonní číslo příbuzných, kteří žijí na Slovensku a mohou se o chlapce postarat.

Slovenští pohraničníci poznamenali, že je hoch dojal svým úsměvem, nebojácností a odhodláním.

Chlapec ze Záporoží/ Zdroj: life.pravda.com.ua

Dobrovolníci na hranicích se o chlapce postarali: pohostili ho teplým čajem, dali mu najíst a dokonce mu zabalili jídlo na cestu. Poté byl kluk převezen do Bratislavy, kde ho čekali příbuzní.

Po úspěšném překročení hranic chlapcova matka Julia natočila videovzkaz. Řekla, že je vdova.

„Jsem velmi vděčná, že se podařilo zachránit život dítěte, protože poblíž mého města je jaderná elektrárna, která byla ostřelována ruskými okupanty. Nemohu opustit svou matku, protože je jí 84 let a nemůže se sama hýbat,“ řekla.

Hlavním motivem Juliina zoufalého činu bylo, aby chlapec byl v bezpečí.

PSALI JSME: NA UKRAJINSKO-SLOVENSKÝCH HRANICÍCH JE I PŘES NÁROČNOU SITUACI DOJEMNÁ ATMOSFÉRA

PŘIPOMÍNÁME: ČESKO A SLOVENSKO PODPORUJÍ SNAHU UKRAJINY O VSTUP DO EVROPSKÉ UNIE: „UKRAJINA JE VÍTÁNA V EVROPSKÉM SPOLEČENSTVÍ,“ PROHLÁSIL FIALA

Share