Rusko brzy oznámí, které země nepovažuje za přátelské: patří mezi ně i Česko

Ruská federace plánuje v nejbližších dnech zveřejnit seznam států, které k ní nejsou přátelské. To bylo napsáno na oficiálních stránkách Kremlu. Informuje o tom server Novinky.cz.

Ruský prezident Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

V prohlášení Kremlu bylo napsáno, že ruský kabinet během několika dnů sestaví seznam států, které nejednaly přátelsky s Ruskou federací ani s ruskými fyzickými a právnickými osobami.

Podle tohoto prohlášení budou ruské firmy moci splácet své dluhy v ruských rublech. To znamená, že nebudou muset splácet dluhy vdolarech nebo eurech.

Ruské ruble / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To se ale bude týkat věřitelů ze zemí, které nebyly k Ruské federaci přátelské.

Na jaře 2021 Rusko oznámilo, že zeměmi, které k němu nejsou nikoliv přátelské, jsou USA a Česká republika. Ruští občané nemohli pracovat pro ambasády těchto států.

Ruský prezident Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Země EU a také USA a Kanada, schválily tvrdé sankce proti Rusku. Jde například o zmrazení aktiv centralní banky Ruské federace. Navíc byly některé ruské banky vyloučeny ze systému SWIFT.

PSALI JSME: VZKAZ PETRA FIALY PRO ČECHY: PREMIÉR UVEDL, ŽE RUSKÝ ÚTOK VŠECHNO ZMĚNIL A TAKÉ ODPOVĚDĚL NA OTÁZKY SPOLUOBČANŮ

PŘIPOMÍNÁME: V BRNĚ ROZJELA DALŠÍ AKCE PRO OBČANE, KTEŘÍ CHTĚJÍ POMOCT UKRAJINĚ: „DORAZILA SPOUSTA LIDÍ. JSME PŘEKVAPENÍ“

Share