Poslanci rozhodli, že se jejich platy zmrazí: o jaké období se jedná a proč Senát by měl novelu podpořit, aby nespadla pod stůl

Sněmovna během mimořádné schůze podpořila zmrazení platů vrcholových politiků pro příští pět let. Návrh podpořili poslanci ihned v úvodním kole. Nyní se změnou bude zabývat Senát, a pokud ji odmítne, výdělky politiků od nového roku porostou přibližně o 6 %. Píše o tom web ceskenoviny.cz.

Ke zmrazení platů došlo těsně před volbami do dolní komory Parlamentu. Senátoři budou o návrhu jednat až po skončení volebního období. Vrátit ho proto už nemohou, a pokud novela nebude schválena již nebude možnost se k ní vrátit.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Pokud bychom to neudělali, platy se od ledna skokově zvýší, a to by bylo v současné situaci skutečně skandální,“ prohlásil předseda vlády Andrej Babiš . Kromě toho premiér těsně před volbami znovu zkritizoval opozici.

Ministraně práce Jana Maláčová uvedla, že ke zmrazení platů mohlo dojít ještě v létě a Babiš nyní to přeměnil v předvolební cirkus.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Se zmrazením platů politiků souhlasí také SPD, KSČM a Trikolora. Piráti návrh podpořili, ale dodali, že platy poslanců stejně vyrostly díky zrušení superhrubé mzdy.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud novela nakonec bude schválena plátová základna pro poslance a další vrcholové politiky zůstane stejná pro léta 2022 až 2026.

PSALI JSME: JAK SE ZMĚNILA STRUKTURA MEZI NAKAŽENÝMI PODLE VĚKU: OČKOVÁNÍ POMÁHÁ VYHNOUT SE HOSPITALIZACI

PŘIPOMÍNÁME: JAKÝ JE ZDRAVOTNÍ STAV MILOŠE ZEMANA: „NEMUSÍTE MÍT STAROST, PAN PREZIDENT SE VELMI TĚŠÍ NA POVOLEBNÍ VYJEDNÁVÁNÍ,“ UVEDL JIŘÍ OVČÁČEK

Share