Poloslepého psa majitele nechali v lese: Zachránili ho a z hubeného staříka se stal skutečný krasavec

V lese u lyžařského střediska dobrovolníci často nacházejí opuštěné psy. Poloslepý starý pes Muchtar se ukázal být jedním z takových. Byl nemilosrdně opuštěný svými pány, když už byl starý.

Muchtar / Zdroj: mimimetr.me

Dobrovolníci našli Muchtara v žalostném stavu. Pes byl depresivní a vyčerpaný do té míry, že se mohlo i žebra v klidu spočítat.

Muchtara usadili do zateplené budky. Ze začátku on s nikým nekontaktoval. Dobrovolníci s porozuměním zacházeli s novým obyvatelem, snažili se ho zbytečně nerušit, ale dát čas, aby si zvyk na nové prostředí a přežil hořkost zrady.

Když si konečně pes zvykl na nové místo, dobrovolníci si uvědomili, jak je to skvělý mazlíček. Muchtar se ukázal být klidný, inteligentní a nekonfliktní.

Muchtar / Zdroj: mimimetr.me

S ostatními obyvateli útulku si pes také snadno našel společnou řeč. Jeho laskavá povaha se moc líbila všem chlupatým mazlíčkům.

Muchtar podle vzhledu a ušlechtilých povah velmi připomíná ovčáčka. Impozantní velikost psa vyděsí každého, kdo se bude chtít dostat na území domu. Zvíře správně provádí příkazy, poslušně a tiše se chová. Je velmi vázán na člověka a bude mu vždy oddán.

Pes není v rozporu s příbuznými, není vůbec agresivní vůči lidem. Navzdory svému věku je chlupatý hrdina stále plný síly a velmi energický.

Muchtar / Zdroj: mimimetr.me

PSALI JSEM: ODUŠEVNĚLÉ VIDEO: DELFÍN VYSKOČIL Z VODY, ABY POLÍBIL PSA

PŘIPOMÍNÁME: CO CÍTÍ KOČKA, KDYŽ JI NAVŽDY DÁVAJÍ JINÝM MAJITELŮM

Share