Co cítí kočka, když ji navždy dávají jiným majitelům

Stává se, že lidé si berou kočky, který dříve žily s jinými majiteli. Je zajímavé vědět, jak se zvíře cítí v novém domově a jak dlouho bude trvat, než si zvykne na nové prostředí a cizince.

Když se kočka ocitne na neznámém místě, okamžitě zažije extrémní stres. Může to trvat několik dní. Číča se skrývá pod pohovkou, nikoho nekontaktuje, ani nechodí jíst.

Po nějaké době si začíná zvykat na nové prostředí a vylézá z úkrytu. A hlad ji nutí opustit úkryt. Kočka začíná zkoumat nový domov a všechna zákoutí.

Kočka / Zdroj: krasivosti.pro

A jak rychle pomine touha po bývalém majiteli?

Studia ukázala, že kočky rychle zapomínají na své předchozí majitele. Po pouhých 2 měsících si kočičky přestávají na ně vzpomínat.

A co je nejzajímavější, zvíře není připoutáno k novému člověkovi, ale k obydlí, ve kterém žije. V tomto se kočky velmi liší od psů, kteří nikdy nezapomínají na své předchozí majitele.

Kočka / Zdroj: wday.ru

Kočky budou samozřejmě milé k novým majitelům, kteří se o ně starají. Ale takovou lásku od nich, jako od psů, nečekejte.

Kočky si rychle zvykají na neznámá místa a vytvoří se dojem, že s těmito majiteli žijí celý život. A i když budete muset zvíře na určitou dobu odvézt na jiné místo, bude to pro ni další stres. Ale pak se kočka šťastně vrátí domů, kde je jí všechno známé.

Majitelé nejsou pro domácího mazlíčka tak důležití jako známé prostředí, ve kterém byl prozkoumán každý kout a všude jsou známé pachy.

PSALI JSME: KOČKY SE VŽDY PROSÍ DO NÁRUČE K PÁNŮM: DŮVODY, PROČ SE TO DĚJE

PŘIPOMÍNÁME: NUDÍ-LI SE KOČKY, KDYŽ JSOU JEJICH MAJITELÉ PRYČ

Share