Piráti podali žalobu na Andreje Babiše: “Snažili jsme se situaci řešit mimosoudní cestou, současný premiér ale odmítl“

Pirátská strana prostřednictvím svých sociálních sítí oznámila, že podala žalobu na předsedu vlády Andreje Babiše. Tvrdí, že jde o údajně lživé výroky premiéra o jejich straně, například o postoji Pirátů k daním nebo k migrantům. Informuje o tom web TN.cz.

Pirátská strana podala žalobu na Andreje Babiše u pražského krajského soudu. Více to vysvětlil předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Podle něj současný premiér psal lži o Pirátské straně. Měl na mysli například to, že údajně Piráti by chtěli zdanit lidem jejich nemovitosti nebo nastěhovat obćanům do domů migranty.

Upozornil, že jejich strana nikdy nic takového ve svém programu neměla a nemá ani nyní. Podle jeho slov premiér a jeho okolí o tom dobře vědí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Proto ještě dříve žádali Andreje Babiše o omluvu a také, aby ten lživý příspěvek smazal. Premiér to ale odmítl.

Šéf pirátských poslanců tvrdí, že předseda vlády dlouhodobě lže o jejich straně. Myslí si, že se Andrej Babiš nyní bojí, že by po volbách mohl přijít o moc a peníze.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

„Premiér této země totiž nesmí jednat jako vrchní dezinformátor a děsit vlastní občany, tomu je nutné se v zájmu lidí postavit,“ řekl Jakub Michálek.

Andrej Babiš zatím nijak nereagoval na výroky Jakuba Michálka ani na jejich výroky na sociálních sítích.

PSALI JSME: ZDENĚK HOSTOMSKÝ NECHÁPE, PROČ MUSÍ NOSIT ROUŠKU, POKUD MÁ DOKONČENÉ OČKOVÁNÍ: MILAN KUBEK VYSVĚTLIL, PROČ TO ZATÍM TAK ZŮSTÁVÁ

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA HLŮŠKOVÁ JE ZNOVU V SLZÁCH: PROČ VRCHNÍ PÁKISTÁNSKÝ SOUD ODROČIL JEJÍ ODVOLÁNÍ

Share