Blogger našel ve vodě na pláži starý zámek: Po jeho videu se do budovy turisté jen hrnuli

Zámek ve videu je pro obyvatele Salvadoru záhadou. Lidé nevědí přesně, odkud pochází.

Starý zámek a blogger/ Zdroj: media leaks.ru

Blogger cholopanza je youtuber, tiktoker a cestovatel ze Salvadoru, který navštěvuje vzdálené zákoutí planety a sdílí svá zjištění se sledující.

V červenci 2021 se ten muž rozhodl ukázat památky své rodné republiky a prozkoumat místní pláž La Puntilla Pichilemu. Pobřeží není přeplněné a není oblíbené u cestovatelů. Možná z tohoto důvodu blogger nevěděl o překvapení, které ho na břehu čekalo.

Starý zámek a blogger/ Zdroj: YouTube

Přímo ve vodě uviděl cholopanza velkou zničenou budovu, která vypadala jako pozůstatky hradu.

Historie této opuštěné budovy je tajemstvím, ale salvadorské noviny La Prensa Grafica osvětlily její minulost a čerpaly z příběhů místních obyvatel.

Starý zámek a blogger/ Zdroj: YouTube

Asi před 28 lety byla takzvaná vila ve skutečnosti hotelem s názvem Hotel Puerto Ventura. Aby se stala atraktivnější pro turisty, majitelé ji postavili několik metrů do písečné pláže, ale to se ukázalo jako špatný návrh, protože takové umístění udělalo budovu zranitelnější vůči špatnému počasí.

Starý zámek a blogger/ Zdroj: YouTube

Neexistují žádné přesné informace o tom, co se poté s hotelem stalo. Jak naznačuje publikace, v roce 1998 ji mohl zničit hurikán Mitch.

Starý zámek a blogger/ Zdroj: media leaks.ru

Podle jiné verze byla budova poškozena neustálými vlnami a vlhkým vzduchem. Později se stalo sídlem křesťanského kostela, což vysvětluje velký hexagram na stropě, ale budova se nadále hroutila a byla nakonec opuštěna.

Starý zámek a blogger/ Zdroj: media leaks.ru

Stále to však vypadá docela působivě.

Poté, co cholopanza ve svém blogu hovořil o sídle, začali se k němu shromažďovat turisté. Nedávno místo navštívil zejména muže jménem El Mizateko. Na své stránce na Facebooku zveřejnil několik fotografií, z nichž vyplývá, že se mu podařilo blíže prohlédnout opuštěný hrad.

PSALI JSME: ZDENĚK HOSTOMSKÝ NECHÁPE, PROČ MUSÍ NOSIT ROUŠKU, POKUD MÁ DOKONČENÉ OČKOVÁNÍ: MILAN KUBEK VYSVĚTLIL, PROČ TO ZATÍM TAK ZŮSTÁVÁ

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA HLŮŠKOVÁ JE ZNOVU V SLZÁCH: PROČ VRCHNÍ PÁKISTÁNSKÝ SOUD ODROČIL JEJÍ ODVOLÁNÍ

Share