Piráti byli kritizováni za plakát, na kterém Jakub Michálek s lasem loví korupčníka: to vyvolalo bouřlivou reakci na sociálních sítích

Pirátská strana v rámci volební kampaně hovořila i o boji proti korupci. Jejich protikorupční rétoriku však kritizovali zástupci jiných politických sil a další lidé. Dokonce se rozhodli stáhnout jeden ze svých kontroverzních plakátů. Jde o plakát, na kterém Pirát Jakub Michálek točil lasem nad hlavou a díval se na utíkajícího muže, kterému z aktovky vypadly peníze. Informuje o tom web Echo24.cz.

Na plakátu Piráti napsali, že v naší zemi je spousta korupčních kauz, které ještě neskončily a že se tím hodlají po volbách zabývat. Jakub Michálek je kandidátem jejich strany na post ministra spravedlnosti.

Piráti / Zdroj: youtube.com

Tento plakát však neměl tak pozitivní efekt, jak Piráti očekávali. Část lidí se smála z takové předvolební reklamy, jiní začali jejich stranu kritizovat. Proto se rozhodli ho stáhnout.

„Grafika byla stažena, neboť byla shledána zavádějící,“ řekla pro Echo24.cz Karolína Sadílková, mluvčí Pirátské strany.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Koalice Pirátské strany a hnutí STAN zveřejnila nový plakát, na kterém byl stejný nápis, ale Jakub Michálek již byl bez laso a za ním stáli další zástupci jejich koalice.

Kvůli tomu je začali znovu kritizovat a smát se jim. Lidé mluvili o tom, že Piráti se údajně začali bát a kvůli tomu začali ustupovat.

Piráty kritizoval také bývalý ministr financí a spoluzakladatel strany TOP 09 Miroslav Kalousek. Přirovnal jejich rétoriku k tomu, co říkali dříve zástupci hnutí ANO nebo ještě dřív Věci veřejné.

Vyjádřil se na svém Twitteru a řekl, že po takových slibech, kterým lidé věří, pak přichází obrovské zklamání.

Protikorupční rétoriku Pirátská strana použila už v roce 2017 před volbami do dolní komory Parlamentu. Tehdy jezdili po zemi se svým vězeňským autobusem.

PSALI JSME: “LODIČKA ŠLA KE DNU”: VÁCLAV KOPTA PROMLUVIL, JAK PŘIŠEL O SVOU OBLÍBENOU LOĎ

PŘIPOMÍNÁME: PO PŘESTĚHOVÁNÍ NENÍ VEŘEJNOU OSOBOU: ČEMU SE VĚNUJE V FINSKU NEJSTARŠÍ DCERA ČESKÉHO SLAVÍKA, DOMINIKA GOTTOVÁ

Share