Petr Fiala byl jmenován novým premiérem: Miloš Zeman ho jmenoval na zámku v Lánech

Hlava státu Miloš Zeman jmenoval novým předsedou vlády Petra Fialu. Stalo se to dnes na zámku v Lánech v 11 hodin. Informuje o tom ČTK.

Původně se plánovalo, že prezident jmenuje nového premiéra v pátek, to se však nekonalo kvůli tomu, že se Miloš Zeman nakazil koronavirem. Ve čtvrtek prezident odjel do nemocnice, ale v sobotu už se vrátil na zámek v Lánech.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Prezident a nový premiér byli odděleni průhlednou stěnou. Miloš Zeman seděl v proskleném prostoru. Hlava státu mohla komunikovat se všemi ostatními pomocí mikrofonu a reproduktorů.

Kromě Miloše Zemana a Petra Fialy tam byli také přítomni ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Vladimír Kruliš a vedoucí Kanceláře prezidenta Vratislav Mynář.

Jmenování Petra Fialy premiérem / Zdroj: youtube.com

Hlava státu hodlá od pondělí zahájit plánované schůzky s kandidáty na ministry. Přál by si, aby tato jednání skončila do 13. prosince.

Podle prezidenta pak bude možné připravit jmenování celého nového kabinetu. Ještě dříve hovořil o tom, že by se chtěl v pondělí setkat s Ivanem Bartošem, šéfem Pirátské strany.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Jmenování nového premiéra se uskutečnilo sedm týdnů poté, co koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) vyhrála volby do dolní komory Parlamentu. Společně s koalicí Pirátů a Starostů mají ve Sněmovně 108 mandátů z 200.

PSALI JSME: PROČ ANDREJ BABIŠ PROHRÁL SNĚMOVNÍ VOLBY: ODBORNÍCI TAKÉ ŘEKLI, CO BY MĚL UDĚLAT, KDYBY SE ROZHODL KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: MIROSLAV ETZLER UKÁZAL FANOUŠKŮM VIDEO Z NEMOCNICI: CO VZKÁZAL SVÝM PŘÍZNIVCŮM ZNÁMÝ HEREC

Share