Královna Alžběta II. neposlouchá rady lékařů. Šla na křtiny pravnoučat: První fotografie po nemoci

Královna Alžběta II. se zúčastnila dvojitého křtu svých dvou pravnoučat.

95letá panovníce, která na radu lékařů zrušila několik nedávných veřejných vystoupení, odcestovala do Royal Lodge ve Windsor’s Great Park, aby se podívala na křest Augusta, syna princezny Eugenie a jejího manžela Jacka Brooksbanka, a Lucase Philippea, syna Zary Tyndall a jejího manžela Mikea. O tom informuje web ZYCIE.NEWS.

Královna Alžběta II. / Zdroj: YouTube

Členové královské rodiny a blízcí přátelé navštěvovali soukromé služby západně od Londýna. August se narodil v únoru a Lucas v březnu. Matky obou chlapců jsou vnučky královny.

Královna má 12 pravnoučat, nejmladší z nich je dvouměsíční Sienna Elizabeth, dcera princezny Beatrice a jejího manžela Edoarda Mapelliho Mozziho. Obavy o zdraví královny se objevily minulý měsíc, když strávila noc v londýnské nemocnici poté, co přišla na lékařské vyšetření.

Koncem října představitelé paláce uvedli, že lékaři nařídili královně, aby dva týdny odpočívala a vykonávala pouze lehké povinnosti. Královna plánovala navštívit výroční bohoslužbu v den smutečního obřadu minulý víkend, ale nešla tam kvůli prodělanému napětí páteře.

Ve středu se královna vrátila k veřejným povinnostem s audiencí na hradě Windsor s odcházejícím šéfem britských ozbrojených sil. Královna Alžběta II. je nejdéle žijící panovníci Velké Británie. Příští rok oslaví své platinové jubileum – 70 let na trůnu.

PSALI JSME: PETR FIALA BYL JMENOVÁN NOVÝM PREMIÉREM: MILOŠ ZEMAN HO JMENOVAL NA ZÁMKU V LÁNECH

PŘIPOMÍNÁME: PROČ ANDREJ BABIŠ PROHRÁL SNĚMOVNÍ VOLBY: ODBORNÍCI TAKÉ ŘEKLI, CO BY MĚL UDĚLAT, KDYBY SE ROZHODL KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

Share