Paty jako u dítěte: 5 lidových způsobu, které pomohou zapomenout na suchou pokožku

Masky pomohou zachránit suché paty a poskytnout jim dostatek hydratace. S jednoduchými recepty můžete tento problém vyřešit a vychutnat si krásné a hladké paty. Odborníci doporučují, aby se tyto masky používaly systematicky, aby bylo dosaženo lepšího účinku.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

Proti suchosti pat

Avokádo je považováno za jednu z nejlepších složek pro hydrataci pokožky. Jsou také známy nutriční vlastnosti banánu, takže odborníci doporučují smíchat ve stejném poměru kaše z banánu a avokáda a aplikovat na očištěné paty, nechat 20-30 minut a poté opláchnout horkou vodou. Taková maska by se měla dělat 2x týdně pro lepší efekt.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

Cukr a med, smíchané ve stejných poměrech, se také používají k omlazení Pat. Je třeba aplikovat směs na vlhké paty a trochu masírovat pokožku. Díky peelingovému efektu je možné urychlit buněčný metabolismus a obnovu pokožky.

Opláchněte směs v horké vodě. Poté aplikujte výživný krém na čistou suchou pokožku.

Uklidňující účinek

Protizánětlivý účinek na pokožku má i okurka v kombinaci s jogurtem. Stačí nakrájet jednu okurku, přidat dvě lžíce olivového oleje, několik lžic medu nebo jogurtu.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

Výsledná směs se dobře promíchá a aplikuje se na povrch pat. Poté počkejte 15-20 minut a opláchněte teplou vodou. Kůže bude vypadat hydratovaná a měkká díky působení okurkové šťávy. Chcete-li zachovat účinek, musíte použít výživný nebo hydratační krém, abyste dosáhli lepšího účinku.

Dobré pro změkčení pat působí citronová šťáva a olivový olej. V tandemu tyto složky poskytují kvalitní výsledek a pomáhají uklidnit podrážděnou suchou pokožku.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

Rychlý efekt

Šťáva z aloe vera je schopna nejen hydratovat, ale také kvalitně vyživovat pokožku bez ohledu na místo na těle. Dokonce i tvrdé paty tento nástroj může rychle přivést k normálnímu vzhledu.

Aloe vera má prodloužený účinek, ale musí být ponechán na těle přes noc, aby se extrakt vstřebal do pokožky a začal působit.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

V procesu můžete použít nejen šťávu, ale také buničinu rostliny. Vlákna pomohou udržet vlhkost déle a dosáhnout tak maximálního účinku.

Bergamotový olej v kombinaci s medem nebo jogurtem uklidňuje a vyživuje pokožku, zmírňuje pocit suchostí. Pro přípravu smíchejte tři lžíce medu s 10 kapkami esenciálního oleje z bergamotu, jednou lžící jogurtu a celeru.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

Tento recept nejen účinně vyživuje, ale také uklidňuje a vyživuje pokožku.

Hladké paty / Zdroj: syl.ru

PSALI JSME: PÁR SI MYSLEL, ŽE JÍ PAŠTIKU, DOKUD SE NEPODÍVAL NA PLECHOVKU: OKAMŽITĚ POCHOPILI, PROČ KOČKA BYLA TAK PŘEKVAPENÁ

PŘIPOMÍNÁME: ODVÁŽNÝ CHLAPEC CHYTIL DVOULETOU HOLČIČKU, KTERÁ VYPADLÁ Z OKNA: JAK VŠE DOPADLO

Share