Pár si koupil dům spolu se 450 tisíci včelami, kteří se usadili v budově dříve než oni: Jak vše dopadlo

Američanka Sarah Weaverová s manželem si koupili dům postavený v roce 1872 v malém městečku Skippack v Pensylvánii, asi 30 kilometrů od Filadelfie. Pár věděl, že bydlení není nové a je čas na opravu. Nečekali však, že v jejich novém domě už budou bydlet statisíce včel.

Manžele si koupili dům plný včel / Zdroj: medialeaks.ru

Ukázalo se, že žena, která dům prodávala, v něm dlouho nežila. Ačkoli varovala dvojici před „včelami ve zdech“, bývalá majitelka zřejmě sama nevěděla kolik včel je skutečně ve zdech.

Dům byl pořízený v zimě, kdy hmyz byl v hibernaci – ani manželka, ani manžel je prostě neviděli. Navíc byli moc rádi, že našli nemovitost s pozemky ve vhodné lokalitě a mohli si ho dovolit. Ale začalo se oteplovat a včely o sobě daly vědět.

„Ani mě nenapadlo, že by to mohl být velký problém. Ale když přišlo jaro, začali jsme je [včely] vidět, “ řekla Sarah v rozhovoru pro CNN.

Manžele si koupili dům plný včel / Zdroj: medialeaks.ru

Když se manželé teprve nastěhovali, dům byl ve špatném stavu. Bylo třeba nejen provést vážné opravy, ale také jej vyčistit od velkého množství lepkavých nečistot, které se nacházejí všude: na stěnách, na podlaze a na oknech. Nyní je však Sarah téměř jistá: povrchy byly pokryty medem.

„Bylo to tak špinavé, ale až teď jsem si uvědomila, že na oknech, které jsem umyla, byl med, protože na skle byly stopy kapiček.“ dodala Sarah v rozhovoru pro CNN.

Manžele si koupili dům plný včel / Zdroj: medialeaks.ru

Aby se manžele zbavili nechtěných spolubydlících a dali obydlí do pořádku, museli utratit 12 tisíc dolarů. Weavers povolali specialistu na vystěhování hmyzu jménem Allen Lattanzi, který dokázal přesně říct, kolik bylo včel ve zdech.

Celkem se v domě nacházely tři kolonie včel a v celkovém součtu je to asi 450 tisíc hmyzu. Muž také řekl, že byl na stejné farmě před několika lety — tehdy bývalá majitelka neměla dost peněz na zaplacení jeho služeb a dům prostě prodala.

Manžele si koupili dům plný včel / Zdroj: medialeaks.ru

Přemístit je do úlů vyrobených rukama muže nebylo tak jednoduché a trvalo týden. Mistr řekl, že včely se obvykle chovají klidně, ale jen do okamžiku, kdy něco začne ohrožovat jejich bydlení. Proto je třeba jednat velmi opatrně.

Dům po opravě (vlevo) a před (vpravo) / Zdroj: medialeaks.ru

„Obvykle, když je kolonie poměrně dlouho v úlu, chrání ho. Stojí mi za to sundat kus zdi, jak mě stovky včel pokrývají od hlavy k patě,“ svěřil se Allen CNN.

PSALI JSME: PAPOUŠEK SI USPOŘÁDAL VLASTNÍ DISKOTÉKU: VIDEO ROZESMÁLO CELÝ INTERNET

PŘIPOMÍNÁME: VZÁCNÁ A PŘEKVAPIVÁ UDÁLOST: SESTRY DVOJČATA SE DALY DOHROMADY S IDENTICKÝMI BRATRY DVOJČATY

Share