Pár se rozhodl odmítnou nákupy v supermarketech a svého rozhodnutí nelitují: nyní si vše pěstují sami

Když par se setkal tváří v tvař s problémem deficitu potravin v obchodech, vyřešili problém s potravinami radikálně: odmítli kupovat jídlo. Už pět měsíců jedí jen to, co vypěstovali a nalovili vlastními silami.

Stephanie a Chris / Zdroj: YouTube

Je vždy zajímavé přijmout výzvu a zjistit, zda se s ní vyrovnáte nebo ne. Pár z Kanady se rozhodl vyzkoušet si sílu, ale docela zajímavým způsobem. Místo aby si navzájem kupovali dobroty, rozhodli se je rok pěstovat sami.

Stephanie a Chris / Zdroj: YouTube

Zamilované spojuje jejich péče o životní prostředí a láska k vyvážené stravě. Stephanie a Chris v době vypuknutí pandemie již měli vlastní zeleninovou zahradu, protože dlouho plánovali jíst to, co příroda dává.

„Když se regály v supermarketech vyprázdnily, byl to impulz k ověření, zda se dokážeme postarat o sebe,“ prozradil Chris.

Samozřejmě na takové experimenty je potřeba spousta síly a času, aby prozkoumali informace o tom, kde se extrahuje sůl, jód a všechny vitamíny a minerály potřebné pro lidské tělo.

Ale práce dala své ovoce: aby jejich tělo dostávalo dostatek jódu, pár přidal do svého jídelníčku mořské řasy, sůl mají z oceánu. Co se týče masa, vybavili si mini farmu s kuřaty, kachnami a krůty.

Oni říkají, že mají dokonce vlastní zimní zahradu, kde mohou pěstovat zeleninu po celý rok.

Chris přiznává, že zpočátku to nebylo tak snadné, jak si mysleli.

„První tři týdny byly nejsložitější, protože naše organismy nejsou zvyklé vzdát se kofeinu, cukru a alkoholu v jediném okamžiku.“

Ale celkově se pár rychle přizpůsobil tomuto životnímu stylu a nehodlá se zastavit. Zamilovaní jsou plní energie a vitality na úkor správné a vyvážené stravy a po dokončení challenge plánují pokračovat v konzumaci vlastních potravin většinu času.

Jediné, co Chris a Stephanie opravdu chybí, je kavárna.

„Nicméně, těšíme se na kávu a oběd v restauraci, kde nebudeme muset umýt nádobí.“

Zda mladí lidé vydrží dalších sedm měsíců, se dozvíme později.

PSALI JSME: ROZHODLI SE OPRAVIT SVŮJ DŮM A NEČEKANĚ NARAZILI NA VELMI ZAJÍMAVÝ NÁLEZ

PŘIPOMÍNÁME: OBYVATELÉ DOMU SI STĚŽOVALI NA HLUK VE ZDI: JEDNOU TO NEVYDRŽELI A ROZHODLI SE PODÍVAT SE CO TAM JE

Share