Olga Richterová řekla, jak vnímá ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského: promluvila o hrdinství

Téměř před dvěma měsíci začala invaze Ruské federace na území Ukrajiny. Hlava ukrajinského státu Volodymyr Zelenskyj řídí zemi v této těžké době. Nyní o něm vědí lidé z celého světa. Politici z různých zemí obdivují ukrajinského prezidenta. Místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Olga Richterová (Piráti) odpověděla na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz, jak vnímá hlavu ukrajinského státu.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Volodymyr Zelenskyj zůstává v ukrajinské metropoli v Kyjevě a nadále řídí zemi v této těžké době. Válka na Ukrajině začala 24. února a nyní pokračuje, boje probíhají na východě země na Donbasu.

„Pro mě je zásadním momentem u Volodymyra Zelenského ten rozpor mezi očekáváním ostatních a jeho reakce státníka,“ řekla o ukrajinském prezidentovi Olga Richterová pro Život v Česku.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Podle ní si hlava ukrajinského státu uvědomuje, že má odpovědnost za mnoho lidí a snaží se o ně postarat. Dodala, že po příchodu války se člověk prý znovu narodí.

Měla na mysli, že prezident je v této situaci nucen dělat mnoho takových rozhodnutí, která ho rozhodně ovlivňují. Dělá vše pro to, aby lidé byli stateční a odvážní. Řekla také, že ukrajinský lid se nyní čelí genocidě.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že člověk na to nemůže být připraven, a tak ukrajinský prezident prý projevuje hrdinství, protože zvolil odvážnou cestu v době, kdy jde o všechno. To je pro ni velmi důležité.

PSALI JSME: ZELENSKYJ VYZVAL UKRAJINCE, ABY SE VRÁTILI DOMŮ A NASTARTOVALI EKONOMIKU: „NEBUDEME SE MUSET PONIŽOVAT A ŽÁDAT O PENÍZE“

PŘIPOMÍNÁME: BYSTRÁ ODPOVĚĎ LIPAVSKÉHO: PROČ MINISTR NEPOŠLE RUSKO ZA RUSKOU LODÍ

Share