Olga Richterová označila kauzu STAN za šílenou: Co teď chtějí Piráti udělat

Místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Olga Richterová (Piráti) uvedla, že je z hnutí STAN zklamaná. Podle ní je nyní vidět, že korupce není jen v hnutí ANO. Jedním z nejdiskutovanějších politických témat je v posledních dnech kauza údajného úplatkářství v pražském dopravním podniku. Obviněn byl podnikatel a lobbista Michal Redl. Policie obvinila i bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, který byl členem hnutí STAN. Informuje o tom CNN Prima News.

„Pro mě z této šílené kauzy vyplývá, že musíme spoustu věcí dotáhnout,“ řekla pro CNN Prima News Olga Richterová. Podle ní by bylo nutné změnit některé zákony, například o lobbingu nebo o střetu zájmů.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že podle posledních informací to bylo spojeno i s dalšími stranami, například s hnutím ANO.

Poslední kauza, která se týká hnutí STAN, byla podle ní šílená. Piráti to ale chtějí projednat se zástupci STANu, poté se uskuteční i jednání na úrovni vlády.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Neřekla však, zda by měl šéf resortu vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan rezignovat na ministerskou funkci. Někteří zástupci opozice chtějí, aby ministr podal demisi.

Koalice Pirátů a Starostů před volbami slibovala, že bude ve vládě bojovat proti korupci a populismu. Nyní navrhují zpřísnění pravidel, protože někteří lidé budou vždy chtít krást. „To je lidská přirozenost,“ dodala Olga Richterová. Proto je podle nich nutné některé zákony změnit a pravidla zpřísnit.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Piráti podle ní před několika měsíci něco slyšeli o Petru Hlubučkovi a nyní chtějí prověřit, zda se věc nějak týká současného obvinění.

PSALI JSME: MAJITELÉ RESTAURACÍ ZUŘÍ: JÍDELNA V MOSTECKÉ NEMOCNICI NABÍZÍ OBĚDY ZA MÉNĚ NEŽ STO KORUN

PŘIPOMÍNÁME: „JE POTŘEBA PODPOROVAT DÁLE UKRAJINU, ABY OBSTÁLA,“ UVEDL LIPAVSKÝ: UKRAJINA BUDE JEDNÍM Z PRIORITNÍCH TÉMAT PRO ČR BĚHEM PŘEDSEDNICTVÍ V RADĚ EU

Share