Majitelé restaurací zuří: jídelna v mostecké nemocnici nabízí obědy za méně než sto korun

Za 99 korun si můžete objednat polévku, hlavní jídlo a pití pouze za 99 korun v jídelně v mostecké nemocnici, která nyní vaří i pro veřejnost. Pro tento krok se nemocnice rozhodla, aby mohla konkurovat místním restauracím, které v poslední době zdražily o čtvrtinu.

Za 150 korun a méně si totiž nyní téměř nikde neseženete polední menu. Restauracím se rozhodnutí nemocnice nelíbí a majitelé podniků jsou přesvědčení, že by nemocnice neměla provozovat veřejnou jídelnu. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Oběd / Ilustrační foto / Zdroj: kraj-lbc.cz

V pondělí jste si například mohli dát v jídelně v nemocnici gulášovou polévku, tatranský vepřový plátek a brambory a k tomu i ledový čaj za pouhých 99 korun.

„Ceny v restauracích rostou a my jsme schopni vařit za velmi rozumné peníze,“ uvedl ředitel Pavel Markalous s tím, že chtějí pomáhat osamělým lidem a mít také hospodářský přínos.

Jídelna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vedoucí jídelny zdůraznila, že to není klasická jídelna a jídlo se musí objednávat a platit dopředu. Pro veřejnost bude přístupná od pátku a budou muset mít nabitou ID kartu.

Pokud to bude pro nemocnici výhodné, podobné služby se mohou rozšířit i do dalších měst.

Restaurace / Zdroj: abrozzi.com

Zástupci restauratérů ale toto považují za nerovnou konkurenci, protože nemocnice může využívat financování vybavení z příspěvků zdravotních pojišťoven. Jinak by prý pod stovku nikdy oběd neuvařily.

Kvůli vysoké inflaci se obědy pořád zdražují a letos nejspíš budou rekordní.

PSALI JSME: BABIŠ PROZRADIL, JAKÝ DŮCHOD DOSTÁVÁ, A CO MU VADÍ NA VLÁDĚ: EXPREMIÉR UVEDL, JESTLI JEŠTĚ BUDE KANDIDOVAT DO SNĚMOVNY

PŘIPOMÍNÁME: „JE POTŘEBA PODPOROVAT DÁLE UKRAJINU, ABY OBSTÁLA,“ UVEDL LIPAVSKÝ: UKRAJINA BUDE JEDNÍM Z PRIORITNÍCH TÉMAT PRO ČR BĚHEM PŘEDSEDNICTVÍ V RADĚ EU

Share