Odmítla jsem hlídat vnuka a syn se snachou přestali se mnou komunikovat

Světlana přestala milovat víkend. Věděla, že syn se snachou přivezou vnuka v pátek večer a vyzvednou ho až v neděli. Milovala svého vnuka, milovala svého syna, ale strávit celý víkend s dvouletým dítětem už pro ni bylo těžké. Navíc pracovala jako hlavní účetní a za celý pracovní týden byla unavená tak, že už neměla sílu na nic.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Když se Roman narodil, Světlana každou neděli navštěvovala vnuka, vozila různé dobroty, hrála si s nimi. Syn se snachou ji pak požádali, aby v sobotu pohlídala vnuka, protože sami chtěli jet do nákupního centra. I když je sobota pro Světlanu dnem domácích prací, nakonec souhlasila. Vždyť jsou to příbuzní.

Několikrát ho nechali přes noc, pak od soboty do neděle, pak od pátku do soboty. Světlana se tehdy snažila synovi vysvětlit, že je týden v práci únavný a domácí práce je třeba dělat a strávit bezesné noci s malým dítětem je pro ni těžké. Ale syn se urazil, řekl, že nemá ráda svého vnuka a už jí nedovolí se s ním vídat.

Žena s dítětem / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Za půl roku, kdy začali děti nechávat Romana na celý víkend, Svetlana se cítila zcela vyčerpána. Bez plného odpočinku a normálního spánku její tělo selhalo. Trpěla chronickými nemocemi, začalo ji bolet srdce. Pokus o rozhovor tentokrát se snachou byl také neúspěšný.

A pak jí v práci velmi zabolelo srdce. V pátek. Zavolali jí záchranku a pak ji odvezli do nemocnice. Když zavolala synovi, aby mu řekla, že je v nemocnici, odpověděl dost divně:

Člověk v nemocnici / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

– Do nemocnice jsi šla schválně, abys Romana nemusela hlídat. Dneska jsme chtěli jít na návštěvu a teď kvůli tobě nikam nepůjdeme. Jsi špatná babička, jsi sobecká! – a zavěsil.

A zatímco Světlana ležela v nemocnici, měla dost času na rozmyšlenou. O sobě, o dceři, o synovi, o vnukovi a vůbec o životě. Z nemocnice odešla už jako jiná osoba.

A v pátek, jako by se nic nestalo, zavolal syn a neptal se na její zdraví, začal:

– Dnes nás pozvali na návštěvu. Přivezeme ti vnuka. Vždyť ho teď můžeš pohlídat, protože jsi odpočívala v nemocnici. A pak, ty jsi babička, to je tvá povinnost.

Muž / Ilustrační foto / Zdroj: dom-isemya.ru

Světlana se zhluboka nadechla, představovala si, že před ní není syn, ale její podřízená a řekla:

– Ne, Romču nebudu hlídat celý víkend. Za prvé, jsem špatná babička a za druhé, nemám před tebou žádné povinnosti. Je vaší povinností vychovávat své děti. A za třetí, tvoje žena má mateřskou dovolenou, aby mohla vychovávat dítě, ne aby chodila na návštěvy. A pamatuj na závěr, vydírat mě vnukem nebudeš! Jestli vám na mně a na mém zdraví nezáleží, tak mě nezajímájí vaše plány a vaše únava.

Telefon / ilustrační foto / Zdroj: Info.cz

Po tom rozhovoru uplynulo už půl roku a syn se snachou jí ani jednou nezavolali. Urazili se. Světlaně je samozřejmě škoda, že se s vnukem nevídá, ale nedovolí, aby se s ní tak zacházelo, ani svým příbuzným. A ona ví, že čas pomine, stejně se usmíří. Vždyť jsou příbuzní.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: MUŽ NEMOHL DÝCHAT V NOCI A NASTAVIL VIDEOKAMERU: CO ZJISTIL ZE ZÁZNAMU

PŘIPOMÍNÁME: MATKA PŘIJELA NA NÁVŠTĚVU A UŽ DLOUHO ZDE BYDLÍ: SNAŽÍ V MÉM DOMĚ STANOVIT VLASTNÍ PRAVIDLA

Share