Obyvatelé Turecka sdílejí záběry z „ohnivé cesty“

Obyvatelé Turecka prchají z oblastí zasažených požáry po „ohnivé stezce“ v souvislosti s rozsáhlými lesními požáry v zemi.

Problémy v Turecku / Zdroj: youtube.com

Na záběrech je vidět silnice obklopená doutnajícími stromy a mohutné plameny zachvacující lesní porosty. Lidé, někteří v autech a někteří sami, spěšně utíkali ze svých domovů, když míjeli metrové plameny.

Problémy v Turecku / Zdroj: youtube.com

Taková je situace ve městě Köyceğiz v turecké provincii Mugla, kde obyvatelé propadli panice. Požár zasáhl také letovisko Fethiye. Turecká vláda uvedla jako příčinu katastrofy žháře.

Recep Tayyip Erdoğan / Zdroj: youtube.com

Den předtím, 30. července, vyšlo najevo, že se hasičům v zemi podařilo zvládnout 70 z 81 lesních požárů. Hlavní příčinou je šíření požárů v zemi a nebezpečí vzniku nových ohnisek požárů. Turecký vůdce dodal, že situace s bojem proti požárů se vyvíjí pozitivně. Vyšetřování příčin požárů nadále pokračuje.

Problémy v Turecku / Zdroj: youtube.com

Během jednoho dne se turisté na dovolené v Antalyi vrátí do svých původních hotelů. Turecká vláda v pátek uvedla, že v současné době není nutné evakuovat turisty z Turecka kvůli požárům.

Problémy v Turecku / Zdroj: youtube.com

O den dříve turecký prezident oznámil mobilizaci všech možných sil k omezení a uhašení lesních požárů. Parlament země ujistil, že ačkoli se požáry rozšířily na velké území na jihu země, situace zůstává pod kontrolou a turistům nehrozí žádné nebezpečí.

Problémy v Turecku / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: CESTUJÍCÍ METRA UVÍZLI V ZATOPENÉM VOZE: ZÁBĚRY OHROMILY UŽIVATELE NA INTERNETU

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ PORADIL FIRMÁM, ABY POSKYTLY 2 DNY VOLNA OČKOVANÝM ZAMĚSTNANCŮM: JAK NA TO REAGOVALI VELCÍ ZAMĚSTNAVATELÉ V ČESKU

Share