Obdivoval ho i Karel Gott: Jak žil legendární zpěvák Standa Procházka

Legendární zpěvák Stanislav Procházka se považuje za krále české dechovky. Před diváky na jevišti vystupoval celých 65 let, a byl tím, kdo dával koncerty až do posledních let svého úžasného života.

Fanoušci ho nejvíc zapamatovali díky písním Ale ne, ale ne, Andulička, Tam na strání a také Bílé konvalinky. Muzikant se narodil v Mostu, ale po škole se přestěhoval do Prahy, kde po vyučení pracoval jako číšník.

Standa Procházka/Zdroj: youtube.com

Podle portálu Super, tato práce ale moc ho nebavila, kvůli čemuž šel za svým snem, a začal chodit na hodiny zpěvu, které se mu pomohly seznámit s hudebním světem. Stanislav šel na talentovou soutěž, na které se všem jeho zpěv líbil.

Hned mu přišla nabídka angažmá, a Standa musel pracovat přes den jako číšník, a večer jako zpěvák ve Stromovce. V roce 1939 se stal profesionálním zpěvák a už tehdy měl řádu fanoušků.

Standa Procházka/Zdroj: youtube.com

Standa začal vystupovat i v orchestru, a s nimž i jezdil po celém Československu. Díky svým úžasným vystoupením byl častým hostem různých pořadů na televizi, a jeho kariéra začala moc rychle stoupat.

Stanislav byl vzorem i pro legendárního zpěváka Karla Gotta, se kterým na začátku své kariéry také několikrát vystupoval. Před lety Slavík říkal, že Standa vždy byl nejen úžasným zpěvákem, ale i dobrým člověkem, který Gottovi moc často pomáhal a někdy ho i učil.

Karel Gott/Zdroj: youtube.com

Prochazka měl za svůj dlouhý život jen jednoho syna, ale ten tragický zemřel kvůli vážné nemoci ve věku 48 let. Standa vystupoval na jevišti před diváky až do roku 2015, ale na jeho konci už začal ztrácet sílu. Poslední měsíce svého života už nechodil a 16. dubna v roce 2016 odešel do hvězdného nebe.

Standa Procházka/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ZDA EVA BUREŠOVÁ A PŘEMEK FOREJT STÁLE TVOŘÍ PÁR: ZPĚVAČKA ODPOVÍDALA NA DOTAZY FANOUŠKŮ O SVÉM OSOBNÍM ŽIVOTĚ

PŘIPOMINAME: DALIBOR JANDA SE POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI: „TEĎ JE TO POPRVÉ, CO JSEM VYLEZL NA MALÉ PÓDIÁTKO,“ UVEDL ZPĚVÁK A DOKONCE I ZAZPÍVAL

Share