Do útulku se dostal kocour, kterého majitel vůbec nechtěl pustit z přepravky

Krásný kocour jménem Samuel měl nezáviděníhodný osud. Dlouhou dobu žil s majitelem, který trpěl psychickými problémy. Muž přinesl nejrůznější odpadky, které našel na skládce. Nakonec se dům proměnil ve skládku. Kocoura měl neustále v přepravce. Zanedbaný kocourek vypadal, jako by odtamtud nikdy nevylezl. Majitel se o kocoura nestaral dobře. Málokdy ho čistil a nekrmil ho pravidelně.

Kocour / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kocourovo mňoukání čas od času zaslechli sousedé a již nevydrželi ponižování zvířete a zavolali příslušnou službu. Kocour byl okamžitě odebrán svému nedbalému majiteli a byl poslán do městského útulku.

Kocour / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Samuelův stav zaměstnance centra šokoval. Samuel byl ve špatném zdravotním stavu a potřeboval peníze na své uzdravení. Protože útulek byl financován státem, obvykle problémové kočky uspávali, aby neutratili příliš mnoho peněz. Ale pak měl Samuel štěstí. Informace o nešťastném zvířeti se dostal k asistentce veterináře Leslie Rainesové. Díky ní se kocour dostal do soukromého útulku.

Kocour / Zdroj: mimimetr.me

Tam se o Samuela okamžitě začali zajímat. Byla mu předepsána nákladná léčba, která trvala několik měsíců. Díky lékům se kocourkovy začalo dařit lépe. Jeho vzhled už nebyl tak děsivý. Rainesová se obávala o osud svého svěřence a začala se ho ujímat, aby si zvykl na život doma.

Kocour / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Fyzický stav zvířete se rychle obnovil, psychické trauma se léčit nechtělo. Kocourek se přepravky bál a držel se dál od místnosti, kde stála. Také se kocour bál vlastního odrazu. Časem se Samuel s tímto problémem dokázal vypořádat. Nejvíc ze všeho se ale kocour bál cizích lidí.

Kocour / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Chudák chlupáč se asi rok nemohl zbavit strachu z cizích lidí. Když se však v úkrytu objevil muž s klidnou povahou a tichým hlasem, Samuel k němu okamžitě přiběhl a nezačal se skrývat. A nejen to, každý mohl slyšet vrnění zvířátka. Zaměstnanci měli z chudáka kocourka velkou radost.

Kocour / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nakonec měl Samuel štěstí a hodný pán se ho ujal a může žít šťastný život, který mu poskytne veškerou lásku, péči a náklonnost, kterou potřebuje.

PSALI JSME: PEJSEK SE ROZHODL UTÉCT Z DOMU: PLÁN ÚTĚKU ALE ZTROSKOTAL A VIDEO ZACHYTILO, CO SE VLASTNĚ STALO

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES SI UVĚDOMIL, ŽE POTŘEBUJE POMOC: SÁM DORAZIL NA VETERINÁRNÍ KLINIKU

Share