Toulavý pes si uvědomil, že potřebuje pomoc: Sám dorazil na veterinární kliniku

Pracovní den veterináře Igora Holanda musel být jako vždy klidným. To, co se stalo potom, se také zdálo zcela obyčejné: pes vstoupil do haly veterinární kliniky. Došel k recepci a klidně stál, jako by něco čekal. Zpočátku nebyl personál kliniky překvapen – jen se rozhlédli kolem a hledali majitele poslušného psa.

Majitele však nebyli. Pes přišel úplně sám. Když se pracovníci podívali, všimli si, že pes pravděpodobně nemá ani domov, navíc měl hlubokou ránu na krku. Zdálo se, že pes cítí, kam musí jít, aby získal pomoc.

Igora Holanda/Zdroj: goodhouse.ru

Pes samozřejmě neměl termín, ale Holanda se rozhodl přesunout další klienty, aby pomoct chudákovi. Veterinární lékař pozval pacienta dovnitř a dal ho na vyšetřovací stůl. Se sestrou nejprve provedli celkové klinické ošetření a poté začali ošetřovat ránu – pes se během toho choval jako ideální pacient.

Igora Holanda/Zdroj: goodhouse.ru

Rána byla omyta, ošetřena antibiotikem a zašita. Ale to nestačí, pes zjevně vyžadoval pečlivého pozorování a bude trvat nějakou dobu, než se zotaví. Lekář se nakonec rozhodl, že si ho nechá psa v klinice po celou dobu léčby.
„Je mi ctí, že mohu pomoci. Bůh přinesl toto zvíře sem, abych se o něj mohl postarat,“ řekl Holanda.

Holanda doufá, že rozhodnutí přijít na kliniku je pro psa osudové, zde se bude nejen léčit, ale bude si také moci najít nový domov. Takový inteligentní a dobře vychovaný pes si zaslouží lepší život. Veterinární lékař doufá, že dny bez domova jsou pro psa navždy pryč.

ČTĚTE TAKÉ: TŘÍNOHÁ TOULAVÁ FENA ŽILA NA ULICI V KRABICI: ČEKALA NA POMOC OD KOLEMJDOUCÍCH A TEN DEN KONEČNĚ NASTAL

PSALI JSME: NÁHRADNÍ MATKA: FENA, KTERÁ PŘIŠLA O ŠTĚŇATA, VYKRMILA TŘI TOULAVÁ KOŤATA

Share