Obavy byly rozptýleny: Žena se vzdala syna s diagnózou, ale pak ho získala zpět do své péče

Syoma nebyl plánované dítě. Tanya prostě chodila s mužem, ale když se dozvěděla, že je v jiném stavu, byla potěšena. Syomův otec však na děti nebyl připraven a opustil těhotnou přítelkyni. Matka dívky nebyla s těhotenstvím spokojená a požádala o potrat, ale Tanya to odmítla.

Problémy se objevily na konci těhotenství. Dva týdny před porodem lékař řekl, že Syoma se může narodit nemocný a může mít achondroplázii (vzácné genetické onemocnění kostí, při kterém končetiny nerostou do normální délky). Tanya byla rozrušená, ale až do poslední chvíle doufala, že se doktor zmýlil.

Syoma se narodil o tři týdny dříve, než měl. Dítě měřilo 46 centimetrů, ale ruce a nohy byly krátké. Tanya pochopila, že nemocné dítě bude vyžadovat více peněz než zdravé. Neměla ani manžela, matka byla proti dokonce zdravému dítěti, a tak se vzdala syna.

Ale navštěvovala ho v nemocnici a v dětském centru a mluvila s ním. Bylo pro ni těžké od něj odejít domů. Ve volném čase četla o nemoci svého syna a hovořila s matkami, jejichž děti mají stejnou diagnózu.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šest měsíců po porodu si Tanya jasně uvědomila, že chce syna zpět. Dívka se obávala, že by dítě mohlo být adoptováno, a požádala, aby nikomu Syomu neukazovali. Tanya odešla z práce, aby se mohla věnovat dítěti.

Specialisté služby na ochranu rodiny podporovali matku a její dítě dva roky.

Dítě se začalo vyvíjet rychleji poté, co bylo doma se svou matkou. Nyní je chlapečkovi 4 roky, ale nechodí do školky. Tanya se bojí, že by mohl spadnout nebo se uhodit. Tanya se stala velmi silnou v roli matky. Zpočátku se žena styděla za svého syna a za jeho zvláštnosti, ale pak přestala věnovat pozornost lidem.

Tanya nevěděla, jestli bude dítě schopné chodit. Když máma vzala Syomu domů, neseděl, nemluvil, neplazil se. Ale okamžitě se začal plazit a po třech měsících se posadil, ve dvou letech začal chodit.

Matka a syn / Ilustrační foto / Zdroj: zerkalo.cc

Obavy byly rozptýleny, protože Tanya získala nové informace. Diagnózu zcela přijala, za Syomu se absolutně nestydí. Na začátku to bylo těžké. Chlapeček stále přitahuje pozornost, je velmi aktivní. Lidé se na něj dívají, ale Tanya dělá to, co by měla dělat matka a nevěnuje pozornost ostatním.

Žena lituje, že ztratila tolik času, který mohla strávit se svým synem. Tanya chce, aby Syoma podstoupil operaci prodloužení končetin. Doktor jí řekl, aby přišli na konzultaci, až bude synovi 5 let.

Chlapeček dosud nechápe, že vypadá trochu jinak než ostatní děti. A jeho vrstevníci, se kterými hraje, to také nevidí. Syoma žije v bytě se svou matkou a babičkou. Ona miluje svého vnuka a Syoma miluje svou babičku. Hrají spolu.

Tanya s otcem dítěte nekomunikuje. Ačkoli otec ví o Syomových zvláštnostech, důvodem jeho odchodu nebyly ony. Tanya nepožádala o výživné a žije z invalidního důchodu. Tanya v budoucnu nechce svému synovi říci, že když se ocitla bez podpory blízkých, opustila ho. Žena nechce, aby měl komplexy.

PSALI JSME: TCHYNĚ ŘEKLA MÉMU MANŽELOVI, ŽE BY MĚLA BÝT PRO NĚJ NA PRVNÍM MÍSTĚ, A PAK UŽ JÁ SE SYNEM

PŘIPOMÍNÁME: VÝŠKA ŽENY JE POUZE 86 CM, NAVZDORY TOMU PŘED ŠESTI LETY DOKÁZALA PORODIT DÍTĚ: JAK DNES ŽIJE A VYPADÁ CHLAPEC

Share