Novinářka se dozvěděla, jak uklidit dům za 3 minuty a byla příjemně překvapena výsledkem: Tip se hodí i těm největším lenochům

Novinářka amerického deníku Insider Joey Haddenová, stejně jako mnoho pracujících lidí, nemá mnoho času na úklid.

Aby se nějak vypořádat s tímto problémem, obrátila se na odborníky na zkrášlování domova, zejména k Tyrene Williford, ředitelсу oddělení lifestyle publikaci o interiéru Apartment Therapy.

Úklid za 3 minuty / Zdroj: medialeaks.ru

Ve své době Tyrene slyšela od kolegů o životě, který má potenciál stát se užitečným zvykem mnoha. Jeho podstatou je každý den věnovat tři minuty na úklid všech povrchů v různých rozích domu, kde je to nutné.

„Procházíte kolem vašeho domu nebo bytu a vezmete si vše, co není tam, kde by mělo být, a pak tyto věci vrátíte na svá místa. Tři minuty jsou opravdu splnitelnou podmínkou i pro ty nejlínější lidi,“ vysvětlila Tyrene.

Úklid za 3 minuty / Zdroj: medialeaks.ru

Metoda zaujala Joeyho, a tak se ho rozhodla vyzkoušet hned doma.

Jak upozornila expertka, novinářka zapnula na telefonu časovač na tři minuty, i když některé místo toho zapínají si 2 písničky po sobě. Hlavním cílem je stihnout co nejvíce, než dojdou ty tři minuty nebo skončí druha písnička.

Úklid za 3 minuty / Zdroj: medialeaks.ru

Když čas vypršel, je důležité okamžitě dokončit úklid, i když něco zůstalo nedotčeno, jinak můžete nakonec strávit více než jednu hodinu na úklid. Koneckonců, podstata tohoto triku spočívá v jednoduchosti a rychlosti. Přesně to udělala novinářka, která zažila příjemné překvapení: výsledek byl zřejmý.

Úklid za 3 minuty / Zdroj: medialeaks.ru

„Po úklidu na stolu za tři minuty jsem byla překvapená, jak lépe jsem se cítila při práci u čistého stolu. Stálo to velmi málo úsilí a určitě to udělám svým zvykem,“ dodala Joey.

Přitom podle odborníků není nutné soustředit se jen na jednu část obydlí, tyto tři minuty můžete věnovat různým místům. Takovým způsobem můžete za týden v klidu uklidit si celý dům.

Úklid za 3 minuty / Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: NECHTĚLA JSEM SE ZAHANBIT PŘED POTENCIÁLNÍ TCHYNÍ, A TAK JSEM UKLIDILA A PŘIPRAVILA JÍDLO: ALE TÍM VŠE UDĚLALA JEN HŮŘ

PŘIPOMÍNÁME: DOMOV BUDE DOKONALE ČISTÝ: 7 TAJEMSTVÍ ÚKLIDU PROFESIONÁLNÍCH SLUŽEBNÝCH

Share