Nová vláda hodlá přinést změny: to se bude týkat EET a slev na jízdné

Očekává se, že až začne fungovat nová Sněmovna, dojde k určitým změnám. Část poslanců chce například zrušit elektronickou evidenci tržeb (EET). Byl to jeden z pilířů programu současného předsedy vlády Andreje Babiše. Také zřejmě poslanci budou chtít přehodnotit slevu na jízdné či stavební zákon. Informuje o tom web TN.cz.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Podpořit zrušení elektronické evidence tržeb mohou strany jako ODS, TOP 09 a SPD. Například podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury považují EET za špatné, proto by to chtěli co nejrychleji zrušit.

Stejný názor mají i zástupci strany TOP 09. Podle šéfky strany Markéty Pekarové Adamové se jim to nelíbilo od začátku, navíc EET byla dlouho pozastavena.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Nejprve ale budou muset toto téma projednat programové týmy. Například zástupci koalice Pirátů a Starostů zatím přímo neřekli, co si o tom myslí, ale pouze uvedli, že o tématu budou diskutovat.

„Já bych vyhodnotil jeho faktické přínosy, protože Andrej Babiš nemluvil o EET pravdu, když ukazoval, jak pomohla výběru daní,“ uvedl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Hnutí ANO by chtělo obnovit fungování EET. Andreji Babišovi se nelíbí záměr některých stran to zrušit.

Kromě toho by koalice SPOLU chtěla změnit pravidla pro slevy na jízdné pro studenty a seniory. Třeba by to mohlo vycházet z jejich sociální situace.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Proti takovému návrhu ale bude hnutí SPD, které chce zachovat současnou slevu, řekl to šéf hnutí Tomio Okamura.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Zástupci koalice SPOLU chtějí také znovu začít projednávat stavební zákon. Se současnou variantou zákona nejsou spokojeni.

PSALI JSME: RESORT ZDRAVOTNICTVÍ BY MĚL PŘEDSTAVIT NOVOU STRATEGII PROTI KORONAVIRU: CO PLÁNUJE MINISTERSTVO OHLEDNĚ OPATŘENÍ PROTI VIRU A TESTOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH

PŘIPOMÍNÁME: TENTO PÁR SE STAL NEJMLADŠÍMI DĚDEČKEM A BABIČKOU: JE TĚŽKÉ UHODNOUT, KOLIK JE JÍM LET

Share