Resort zdravotnictví by měl představit novou strategii proti koronaviru: co plánuje ministerstvo ohledně opatření proti viru a testování ve školách

Předseda vlády Andrej Babiš svolal na čtvrtek Radu pro zdravotní rizika, důvodem je epidemie koronaviru. Resort zdravotnictví by měl představit novou strategii boje proti viru. Od začátku podzimu se epidemie zrychluje, ministerstvo ale opatření nezpřísňuje. Informuje o tom CNN Prima News.

Premiér na svém Twitteru napsal, že epidemické ukazatele se zhoršují a že v nemocnicích přibývá pacientů. Většina hospitalizovaných jsou neočkovaní lidé.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš tak uvedl, že očkování je jedinou cestou, jak by bylo možné koronavirus porazit. Ve čtvrtek by se mělo konat zasedání Rady pro zdravotní rizika a resort zdravotnictví by měl představit svou novou strategii.

Centrální řídící tým tvoří zástupci ministerstva zdravotnictví, zástupci armády a hlavní hygienička. Jednají o tématu koronaviru dvakrát týdně. Své rozhodnutí premiér udělal po poradě s tímto týmem.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V úterý laboratoře odhalily 1511 případů nákazy koronavirem, ale minulé úterý to bylo 1108 případů.

Počet hospitalizovaných pacientů je nyní o něco menší než 400. 78 lidí je ve vážném stavu. Oproti minulému úterý byl nárůst zhruba třetinový.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zástupci ministerstva v úterý uvedli, že resort už neplánuje provádět plošné testování ve školách. Minulý týden se ale diskutovalo o tom, že by se na podzim mohly uskutečnit další tři kola testování, jako tomu bylo na začátku září.

Mluvčí ministerstva Daniel Köppl uvedl, že výsledky testování by neposkytly žádné nové informace. Toto rozhodnutí bylo přijato během zasedání centrálního řídícího týmu.

Daniel Köppl / Zdroj: Profimedia.cz

Epidemická situace v některých regionech se sice zhoršuje, ale ještě nebylo rozhodnuto o zavedení lokálních opatření. S největší pravděpodobností podobná opatření zatím nebudou nabídnuta.

PSALI JSME: „JE MNOHEM ŠŤASTNĚJŠÍ A ODPOČATĚJŠÍ“: TRUMP ZHUBNUL AŽ 11 KILO A ODHALIL, JAK SE MU TO PODAŘILO

PŘIPOMÍNÁME: „KDYŽ JSEM OZNÁMIL, ŽE ZŮSTANU V POLITICE, TAK MI PŘIŠLY STOVKY GRATULACÍ“: PODLE BABIŠE BUDE VÍTĚZEM VOLEB TEN, KDO SESTAVÍ VLÁDU

Share