Karel Schwarzenberg komentoval to, že Vratislav Mynář nemá prověrku: řekl také, kdy by mohla být sestavena nová vláda

Od neděle je hlava státu Miloš Zeman v nemocnici, kde byl hospitalizován. Dokumenty proto za něj musí přebírat jeho kancléř Vratislav Mynář. Neměl by však mít přístup k utajovaným dokumentům, protože v minulosti neprošel bezpečnostní prověrkou. Čestný člen TOP 09, který v roce 2013 kandidoval na prezidenta, Karel Schwarzenberg komentoval tuto situaci pro ŽivotvČesku.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman ještě na konci roku 2013 požádal Vratislava Mynáře, aby prošel bezpečnostní prověrkou nejvyššího stupně. Stále ji však nemá.

Nyní Vratislav Mynář pomáhá prezidentovi s dokumenty a dekrety. Nedávno například předal dekret o jmenování předsedy Krajského soudu v Brně, kterým se stal Milan Čečotka. Informoval o tom veřejnost mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Čestný člen strany TOP 09 a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg potvrdil, že Vratislav Mynář stále nemá prověrku. Považuje to za chybu, ale to už se podle něj nezmění.

„Pana prezidenta bohužel tato otázka nezajímala, tak ji prostě stále nemá,“ řekl Karel Schwarzenberg pro Život v Česku.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Myslí si také, že prezident pověří sestavením vlády Andreje Babiše. Pokud se ale premiér rozhodne návrh odmítnout, bude to podle něj rozumné řešení.

Řekl to proto, že je přesvědčen, že zástupci hnutí ANO nebudou schopni koalici SPOLU rozdrobit. Současný předseda vlády proto nebude mít možnost sestavit nový kabinet.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že nová vláda bude sestavena někdy před Vánocemi, ale podle něj by bylo lepší, kdyby se tak stalo někde před svátkem svatého Martina.

PSALI JSME: „SITUACE NENÍ DRAMATICKÁ, ALE OBTÍŽNÁ“: NĚMECKO HLÁSÍ ROSTOUCÍ MIGRAČNÍ VLNU NA BĚLORUSKÉ TRASE

PŘIPOMÍNÁME: U PŘÍLEŽITOSTI VÝROČÍ SVATBY: KRÁSNÁ PRINCEZNA EUGENIE SDÍLELA DOSUD NEZVEŘEJNĚNÉ FOTOGRAFIE ZE SVATBY

Share