„Neviděla bych to tak dramaticky, jak to je mnohdy interpretováno“ : Alena Schillerová promluvila o růstu cen a co nejvíce zdražilo

Ministerstvo Financí a Česká národní banka uvádějí, že se ceny v Česku zvyšují dle předpovědí. Ministryně Alena Schillerová prohlásila, že se zdražování hlavně dotklo cigaret, alkoholu a téměř nezasálo potraviny. Ceny v průměru stoupnou o dva a půl procenta. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Dle statistik se jedná o jedno z nejrychlejších zdražování za posledních devět let, ale Schillerová vysvětluje, že se musíme dívat, jaké zboží zdražuje.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Ale nám vzrostly hlavně ceny alkoholu a cigaret, ceny potravin téměř nevzrostly nebo jen minimálně. Neviděla bych to tak dramaticky, jak to je mnohdy interpretováno,“ uvedla šéfka resortu s tím, že mírně vzrostly ceny ropy, což způsobilo zdražování dopravy a tím pádem i některého zboží.

Schillerová zdůraznila, že ministerstvo dělá vše, aby se ceny nezvyšovaly. Věnuje se tomu údajně velmi odborný tým. Ministryně se navíc neobává růstu cen v zahraničí, kde tempo je mnohem vyšší.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Politička je přesvědčená, že situace v zahraničí nebude mít vliv na Českou republiku a obchodníci jenom dohánějí ztráty, které utrpěly kvůli koronavirové epidemii.

Rozpočet pro příští rok bude mít dle návrhu Schillerové schodek 390 miliard korun a to je maximum, co si můžeme dovolit. Jinak se bude muset sáhnout na výdajovou stranu.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Ministryně rovněž odmítla kritiku expremiéra Jana Fischera. Uvedla, že minulý rok plánovaný schodek rozpočtu byl 500 miliard, ale nakonec činil „pouhých“ 367 miliard korun.

Nakonec Schillerová řekla, že se rozpočet bude předkládat znovu, protože se nestihne schválit do voleb.

PSALI JSME: „OBĚ DĚTI JSOU NESMÍRNĚ TALENTOVANÉ“: ZDĚDILY-LI VNOUČATA FELIXE SLOVÁČKA JEHO MUZIKÁLNÍ NADANÍ

PŘIPOMÍNÁME: „S PANEM BABIŠEM NEMÁME NIC SPOLEČNÉHO“: ŠLACHTA REAGOVAL NA SLOVA BABIŠE, ŽE PŘÍSÁHA KOPÍRUJE ANO A PROMLUVIL, JESTLI BUDE SPOLUPRACOVAT S NĚJAKOU JINOU STRANOU

Share