„Nepomůže, abychom si dávali ultimáta přes média“: Fiala a Rakušan jednali s Hřibem o situaci v Praze. Primátor chce, aby byl vytvořen systém přemisťování běženců

Předseda vlády Petr Fiala a šéf resortu vnitra Vít Rakušan v úterý novinářům řekli, že jednali o migrační krizi s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Hovořili především o přerozdělování běženců mezi kraji. Primátor Prahy jim slíbil, že neudělá ukvapené kroky. Informuje o tom CNN Prima News.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra v úterý mluvil s pražským primátorem, hovořili také o tom, co se děje na hlavním nádraží. Stanové městečko sice bylo otevřeno, ale na hlavním nádraží stále zůstává několik stovek běženců.

Podle Víta Rakušana se o řešení této situace diskutuje, podrobnosti ale nesdělil. Ve středu by se také mělo konat zasedání krizového štábu Prahy.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vnitra řekl, že Zdeněk Hřib mu slíbil, že do ukončení projednávání této situace, neudělá unáhlené aukvapené kroky. Za takový krok označil uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU).

„Nepomůže, abychom si dávali ultimáta přes média,“ uvedl Petr Fiala. Premiér také hovořil s primátorem Prahy o současné situaci.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Zdeněk Hřib minulý týden oznámil, že bude nucen zavřít KACPU, pokud nebude vytvořen systém přerozdělování uprchlíků. Jaké kroky budou podniknuty nyní zůstává nejisté.

Vít Rakušan bude o přerozdělování běženců jednat s hejtmany ve čtvrtek. Už začali diskutovat o motivacích pro uprchlíky.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Podle premiéra nejsou probírány možnosti násilné přepravy lidí, mluví se o motivačních cestách. Vysvětlil, že jen takové cesty mají oporu v legislativě.

Psali jsme:„Nová role, doposud bezkonkurenčně nejlepší hned vedle mateřství“: Lucie Benešová si svou roli babičky užívá. Kam s dcerou a vnučkou vyrazila herečka

PSALI JSME: MINISTŘI CHTĚJÍ PRODLOUŽIT NOUZOVÝ STAV DO KONCE ČERVNA: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, PROČ TO POTŘEBUJÍ

PŘIPOMÍNÁME: RUSKÁ INVAZE NA UKRAJINU DESTABILIZUJE CELÝ SVĚT: NĚMECKO OBVINILO PUTINA ZE ZVYŠOVÁNÍ SVĚTOVÝCH CEN POTRAVIN A ENERGIÍ

Share